Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Odwaga popłaca: Yahoo! które jako jedno z pierwszych wprowadziło opłaty, jako pierwsze zaczyna też odnotowywać korzyści tego rozwiązania. Ustał odpływ użytkowników portalu, natomiast przychody wzrosły pięciokrotnie.

GAZETA WYBORCZA

E-bitwa o małych

Powstają dwa nowe portale dla niewielkich firm, które chcą handlowac na wirtualnych rynkach. Konkurencyjne platformy utworzą BiznesPartner, spółka Matrixa oraz ProFuturo (obie firmy z portfela NFI Jupiter), oraz OS3 wspólnie z Profundis. (s. 33)

PULS BIZNESU

Giełda wydzieli osobny rynek dla spółek SITech

GPW rozważa powołanie wydzielonego rynku dla spółek IT. Wynika to z faktu, że wkrótce do notowanych w Giełdowym Segmencie Innowacyjnych Technologii 22 spółek dołączą kolejne. Wszystko zależy jednak od rozwoju sytuacji w branży teleinformatycznej. (s. 5)

BPS buduje grupę Artal Investments

Dostawca rozwiązań do zasilania systemów teleinformatycznych, BPS, tworzy spółkę Artal Investments, która zajmie się inwestycjami na rynku IT. W skład tworzonej grupy, poza BPS do końca roku wejść ma 8 – 10 firm. Będą to wyłącznie spółki o charakterze technologicznym – Artal Investments nie będzie inwestować w portale czy serwisy internetowe. (s. 8)

Memoranda o TL na 25 podmiotów

Około 25 inwestorów i instytucji finansowych otrzymało od KGHM memorandum informacyjne w sprawie sprzedaży akcji Telefonii Lokalnej. KGHM zobowiązał się po odkupieniu od Tel-Energo 50% udziałów w TL do znalezienia w ciągu dwóch lat inwestora dla spółki. (s. 8)

PARKIET

Początek końca darmowego Internetu?

Yahoo! oraz QXL Ricartdo, które jako jedne z pierwszych wprowadziły opłaty za korzystanie ze swoich stron, jako jedyne dotąd mogą mówić o sukcesie. Pomimo znacznego odpływu użytkowników do bezpłatnych portali, przychody Yahoo! wzrosły w tym okresie w stosunku do ub. roku pięciokrotnie. (s. 1)