Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TP SA tnie wydatki na IT... P4 nową ofertą kusi do zmiany operatora... Sferia może ruszyć z telefonią mobilną w 2009 roku... Sukces w e-handlu zależy bardziej od pomysłu niż funduszy... Innowacyjne polskie firmy dołączają do międzynarodowego klubu... Rośnie popularność sieci kratowych...

COMPUTERWORLD

Alternatywne podejście

Nie można poważnie mówić o architekturze CRM nie nawiązując do modelu biznesowego, który stoi za potrzebą wdrożenia systemu zarządzania relacjami z klientami.

http://p1.idg.pl/r/5febb

RZECZPOSPOLITA

Sołtys powiadomi esemesem

Piotr Sendecki, sołtys wsi Brodzica (powiat hrubieszowski), będzie esemesami powiadamiał mieszkańców wsi o różnych ważnych dla nich wydarzeniach, np. o terminie wiejskiego zebrania lub spotkaniu Koła Gospodyń Wiejskich.

http://www.rp.pl/artykul/205247,213592_Soltys_powiadomi_esemesem.html

GAZETA PRAWNA

P4 nową ofertą kusi do zmiany operatora

W IV kwartale 3 mln abonentów sieci komórkowych kończą się umowy. Sieć Play wprowadza od dziś nowe taryfy, którymi chce zachęcić do zmiany operatora.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/93271,p4_nowa_oferta_kusi_do_zmiany_operatora.html

Sukces w e-handlu zależy bardziej od dobrego pomysłu niż wielkich pieniędzy na start

Własny e-sklep lub internetowa platforma handlowa ma dziś szanse na sukces biznesowy, jeśli jego twórca znajdzie ciekawą, niezajętą dotychczas niszę.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/93020,sukces_w_e_handlu_zalezy_bardziej_od_dobrego_pomyslu_niz_wielkich_pieniedzy_na_start.html

Innowacyjne polskie firmy dołączają do międzynarodowego klubu

Pierwsze polskie spółki dołączają do międzynarodowego Klubu KIS 100, skupiającego najbardziej innowacyjne firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/93040,innowacyjne_polskie_firmy_dolaczaja_do_miedzynarodowego_klubu.html

GAZETA WYBORCZA

Internet w kratkę

W miastach coraz popularniejsze stają się tzw. sieci kratowe. Nie dość, że pozwalają na wdrażanie nowoczesnych systemów monitoringu, to wisienką na torcie jest darmowy Internet.

http://wyborcza.pl/1,82244,5875503,Internet_w_kratke.html

PULS BIZNESU

Co kucharz gotował w policji

W 2001 r. Softbank zlecił realizację systemów informatycznych w policji firmie paliwowej, która o pomoc poprosiła... kucharza. Oto druga odsłona afery w spółkach informatycznych.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=454bfcb0-e783-431f-8fde-149f57fff5af&open=sec

Sferia może ruszyć z telefonią mobilną w 2009 roku

Sferia, która w połowie października otrzymała decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zmianie rezerwacji częstotliwości, może w 2009 roku rozpocząć oferowanie usług telefonii komórkowej.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=65e40fad-acca-45d5-b784-0c83b0ebc28c

TP SA tnie wydatki na IT

Zgodnie z zapowiedziami prezesa Macieja Wituckiego, Telekomunikacja Polska prowadzi prace nad zmniejszeniem i zracjonalizowaniem wydatków na informatykę. TP SA może m.in. zmniejszyć liczbę dostawców IT. Spółka rozpoczęła już szczegółowe analizy pod tym kątem.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=39e8bbd4-1f11-4268-a644-a792a8a6f8c5