Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Następny krok CenterNetu ku własnej sieci... Cyberprzestepcy wykorzystują kryzys finansowy... Operator ukarany, bo nie pokazał UKE cennika... Stosowanie e-podpisu może skomplikować życie przedsiębiorcom...

COMPUTERWORLD

Szacowanie wdrożeń

Metoda punktów funkcyjnych daje przybliżenie kosztów projektu tworzenia aplikacji w zależności od wybranego języka programowania.

http://p1.idg.pl/r/c3b31

Kryzys w USA: zawiodły algorytmy

Jedną z przyczyn kryzysu na rynku finansowym w Stanach Zjednoczonych mogły być - oparte na nieadekwatnych informacjach i niedopracowane - modele oceny ryzyka oraz nadmierne zaufanie do systemów analitycznych.

http://p1.idg.pl/r/5c5df

Darmowy Internet, ale na jakich zasadach?

Rząd ma ambitne plany dotyczące zwiększenia dostępności Internetu. Czy jednak powinien zwracać wydatki za Internet, czy zbudować bezpłatną ogólnopolską sieć bezprzewodową?

http://p1.idg.pl/r/dcddb

Giganci informatyki w czasach kryzysu

Nie jest źle, mogło być o wiele gorzej - tak można podsumować wyniki finansowe za trzeci kwartał, które przedstawiają największe światowe koncerny technologiczne.

http://p1.idg.pl/r/ddafa

RZECZPOSPOLITA

Pułapki e-podpisu

Stosowanie e-podpisu, zamiast ułatwiać życie przedsiębiorcom, może je jeszcze skomplikować - twierdzi adwokat Jerzy Krotoski z kancelarii Krotoski Adwokaci z Poznania.

http://www.rp.pl/artykul/89817,209746_Pulapki_e_podpisu_.html

GAZETA WYBORCZA

Cyberprzestępcy łowią na kryzys

Kryzys finansowy, problemy banków, nerwowość klientów i zamieszanie na rynku - taka mieszanka stworzyła idealny klimat dla cyberprzestępców wykradających dane osobiste i hasła do kont bankowych.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5848065,Cyberprzestepcy_lowia_na_kryzys.html

PARKIET

Następny krok CenterNetu ku własnej sieci

Spółka należąca do NFI Midas podpisała z firmą Norcom umowę na zaprojektowanie sieci komórkowej.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=625675

Operator ukarany, bo nie pokazał UKE cennika

Telekomunikacja Polska odwoła się do sądu w sprawie kary finansowej w wysokości 200 tys. zł, nałożonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=625664