Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Streżyńska zrezygnuje ze stanowiska?... Akcje Apple znowu spadły z powodu plotki... DT przyznał, że skradziono mu dane klientów... Orange zaoferuje radiowy Internet... Propozycja Grupy TP - inwestycje w zamian za wstrzymanie działań regulacyjnych... Producenci i operatorzy komórkowi stawiają na muzykę... Serwis wadliwych komórek jest coraz mniej opłacalny...

COMPUTERWORLD

Optymalizacja WAN

Optymalizacja łączy WAN nie zawsze może zastąpić inwestycje w rozbudowę infrastruktury i zwiększenie fizycznej przepustowości sieci, ale jest to technologia, która umożliwia bardziej efektywne i ekonomiczne wykorzystanie dostępnych zasobów.

http://p1.idg.pl/r/fd681

RZECZPOSPOLITA

Giełda nasłuchuje, jak bije serce Jobsa

Akcje Apple na piątkowej giełdzie gwałtownie poszły w dół. Powód - rzekomy zawał serca współzałożyciela i prezesa firmy Steve'a Jobsa. Gdy się okazało, że umieszczona w Internecie informacja jest nieprawdziwa, notowania szybko wzrosły.

http://www.rp.pl/artykul/19417,200206_Gielda_nasluchuje__jak_bije_serce_Jobsa.html

Skradziono dane milionów klientów Deutsche Telekom

Z baz danych koncernu Deutsche Telekom wykradziono informacje o około 17 milionach klientów operatora sieci telefonii komórkowej.

http://www.rp.pl/artykul/19417,200144_Skradziono_dane_milionow_klientow_Deutsche_Telekom.html

GAZETA PRAWNA

Tańsza muzyka w telefonach

Producenci i operatorzy komórkowi chcą wykorzystać rosnący popyt na muzykę do zdobycia nowych klientów. Tworzą własne serwisy oferujące tani dostęp do muzyki.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/40237,tansza_muzyka_w_telefonach.html

Serwis wadliwych komórek jest coraz mniej opłacalny

Co 12-13 telefon komórkowy trafia do naprawy gwarancyjnej. Świadcząca takie usługi firma Cyfrowe Centrum Serwisowe chce w ciągu kilku lat wejść na giełdę.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/39911,serwis_wadliwych_komorek_jest_coraz_mniej_oplacalny.html

GAZETA WYBORCZA

Miliony czekają na Internet

Na szybki Internet z kabla nie ma w Polsce szans blisko 2 mln gospodarstw. Ale operatorzy długo ociągali się z inwestycjami. Czy Orange sprzątnie im klientów sprzed nosa?

http://wyborcza.pl/1,82244,5770828,Miliony_czekaja_na_internet.html

GAZETA.PL

Streżyńska pod ścianą

Kilkumiesięczne opóźnienia we wprowadzaniu rozporządzeń i wciąż niepewny los nowelizacji prawa telekomunikacyjnego - to powody, dla których prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej myśli o rezygnacji ze stanowiska.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5767283,Strezynska_pod_sciana.html

PARKIET

Streżyńska warta 20 mld zł?

Grupa TP oferuje rządowi inwestycje za 20 mld zł w zamian za wstrzymanie lub ograniczenie działań regulacyjnych - uważa Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jej zdaniem, de facto jest to propozycja biznesowa - pieniądze za głowę regulatora.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=621844