Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Asseco zapowiada zwolnienia pracowników... Roaming będzie jeszcze tańszy... Solorz-Żak zainwestuje miliardy w światłowody... Resort infrastruktury kupi inteligentne systemy transportowe... Komputery prywatne są mniej narażone na ataki niż firmowe... Internet główną formą kontaktu z udziałowcami... Telekomy lepiej zniosły giełdową bessę...

COMPUTERWORLD

Wynagrodzenia członków zarządów spółek IT

Na pierwszym miejscu znalazł się Janusz Filipiak, prezes Comarchu. Siedem kolejnych miejsc należy do wiceprezesów Asseco Poland, choć zestawienie nie uwzględnia wynagrodzenia Adama Górala, prezesa tej spółki.

http://p1.idg.pl/r/8c100

RZECZPOSPOLITA

Asseco zapowiada zwolnienia pracowników

Według wstępnych kalkulacji, w wyniku restrukturyzacji aktywów integracyjnych grupy Asseco Poland, zatrudnienie w pionie integracji może spaść o około 170 osób.

http://www.rp.pl/artykul/19417,193105_Asseco_zapowiada_zwolnienia_pracownikow.html

Roaming będzie jeszcze tańszy

Bruksela wraca do cen połączeń telefonicznych. Jutro zaproponuje administracyjne ograniczenie cen esemesów w komunikacji międzynarodowej do 11 centów i redukcję cen rozmów - ujawnia "Rz" komisarz UE Viviane Reding.

http://www.rp.pl/artykul/19417,194108_Roaming_bedzie_jeszcze_tanszy_.html

Telekomy lepiej zniosły giełdową bessę

Telekomunikacja to jedna z nielicznych branż, którym się udało oprzeć kryzysowi. Akcje TP SA w ciągu ostatniego roku podrożały o 1 proc. przy spadku WIG20 o ponad 30 proc.

http://www.rp.pl/artykul/19421,194103_Telekomy_lepiej_zniosly_gieldowa_besse_.html

e-faktura pozwala odliczyć ulgę na Internet

Ministerstwo Finansów potwierdza, że faktura elektroniczna, której autentyczność poświadcza bezpieczny podpis, jest podstawą do odliczenia wydatków na Internet. Co innego słyszą jednak abonenci dzwoniący na podatkową infolinię.

http://www.rp.pl/artykul/4,194082_e_faktura_pozwala_odliczyc_ulge_na_Internet_.html

GAZETA PRAWNA

Chcę inwestować w sieci światłowodowe i klub piłkarski

Zygmunt Solorz-Żak zainwestuje kilka miliardów złotych w sieci światłowodowe.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/37384,chce_inwestowac_w_sieci_swiatlowodowe_i_klub_pilkarski.html

Komputery prywatne są mniej narażone na ataki niż firmowe

Według OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), wirusa najłatwiej złapać przez stronę internetową (w taki sposób pochodzi aż 58 proc. niebezpiecznego oprogramowania). Efekty jego działania sprowadzają się najczęściej do przejęcia kontroli nad sprzętem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/37347,komputery_prywatne_sa_mniej_narazone_na_ataki_niz_firmowe.html

Karty mikroprocesorowe poprawiają bezpieczeństwo dokonywanych transakcji

Karty mikroprocesorowe pojawiają się coraz częściej w portfelach Polaków. Zarówno jako karty nieposiadające funkcji płatniczych (np. karty telefoniczne, lojalnościowe), jak również umożliwiające dokonywanie zapłaty.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/37282,karty_mikroprocesorowe_poprawiaja_bezpieczenstwo_dokonywanych_transakcji.html

"Depozyt elektroniczny" sposobem na obniżenie kosztów archiwizacji dokumentów

Nawet stukrotne obniżenie kosztów archiwizowania dokumentów mogłoby spowodować wprowadzenie "depozytu elektronicznego". Z obywatelską inicjatywą ustawodawczą w celu jego wdrożenia wystąpił przedsiębiorca z Gdańska.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/37214,depozyt_elektroniczny_sposobem_na_obnizenie_kosztow_archiwizacji_dokumentow.html

GAZETA WYBORCZA

Jedną nogą jeszcze w Intelu, drugą już w AMD

Przez ponad tydzień inżynier Biswahoman Pani był na etacie w dwóch konkurujących firmach - Intelu i AMD. Teraz ma na karku FBI.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5714168,Jedna_noga_jeszcze_w_Intelu__druga_juz_w_AMD.html

PULS BIZNESU

Rząd kręci bat na korki

Pomóc mają w tym nowoczesne systemy komputerowe. Wkrótce pokierują ruchem na polskich trasach.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=795c9e65-5dc7-4aed-b02c-f284d87ba7ba&open=sec

PARKIET

Netia: Od środy szersza oferta dla biznesu

W środę Netia przedstawi ofertę usług komórkowych dla klientów biznesowych. Będzie drugim - po Crowley Data Poland - operatorem telefonii stacjonarnej, który poszerzy spektrum usług dla firm o połączenia mobilne jako wirtualny operator sieci komórkowej.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=619006

Internet główną formą kontaktu z udziałowcami

Spółki publiczne będą miały obowiązek prowadzenia stron internetowych, na których informować będą o terminach walnych zgromadzeń i podjętych przez nie decyzjach - stanowi projekt nowelizacji kodeksu spółek handlowych, którym zająć się ma jutro Rada Ministrów.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=619026