Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Hakerzy zaatakowali zderzacz hadronów... W Polsce manager zarabia więcej niż w Stanach... Tańszy system łączności dla służb... Lokaty przez Internet korzystniejsze niż w oddziale... Technologie dla wojska i laboratoriów naukowych wzorują się na grach...

COMPUTERWORLD

Więcej e-commerce

Wzrastają obroty sklepów internetowych, przybywa nowatorskich projektów, a istniejące serwisy są nieustannie rozwijane. Jednocześnie zaostrza się konkurencja między największymi sklepami internetowymi.

http://p1.idg.pl/r/82dab

RZECZPOSPOLITA

Dżihad dżojstików, czyli gra na serio

Graficzna rewolucja. Kiedyś było tak: technologie dla wojska i laboratoriów naukowych najpierw były trzymane w tajemnicy, a po wielu latach trafiały na rynek. Dziś inżynierowie pilnie przypatrują się temu, czym bawią się nastolatki.

http://www.rp.pl/artykul/62956,189981_Dzihad_dzojstikow__czyli_gra_na_serio.html

Tańszy system łączności dla służb

MSWiA wybiera skromniejszy wariant łączności dla służb. Decyzja należy do premiera.

http://www.rp.pl/artykul/19417,190944_Tanszy_system_lacznosci_dla_sluzb.html

Polski manager w cenie

Szefowie mają u nas lepsze pensje niż w USA i w wielu krajach Europy Zachodniej. Tak wynika z raportu firmy badawczej Hay Group, która porównała zarobki pod względem ich siły nabywczej.

http://www.rp.pl/artykul/19417,190941_Polski_menedzer_w_cenie_.html

DZIENNIK

Hakerzy zaatakowali zderzacz hadronów

Szwajcarski zderzacz cząstek, w którym naukowcy chcą sprawdzić, jak doszło do Wielkiego Wybuchu, padł ofiarą hakerów. Organizacja "Grecka Grupa Bezpieczeństwa" wdarła się do systemu, który śledzi bieg cząstek, i uszkodziła jeden z plików. Hakerzy zapewniają, że nie chcą zakłócić eksperymentu, a tylko pokazać, jak słabo jest chroniony.

http://www.dziennik.pl/nauka/article236365/Hakerzy_zaatakowali_zderzacz_hadronow.html

PARKIET

Internet przynosi klientom wyższe zyski

Część banków promuje zakładanie lokat na swoich stronach www zamiast w placówkach, oferując internautom wyższe kupony. Tak wynika z analizy ich tradycyjnych produktów - lokat terminowych o stałym oprocentowaniu.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=617743