Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Hakerzy zaatakowali zderzacz hadronów... W Polsce manager zarabia więcej niż w Stanach... Tańszy system łączności dla służb... Lokaty przez Internet korzystniejsze niż w oddziale... Technologie dla wojska i laboratoriów naukowych wzorują się na grach...

COMPUTERWORLD

Więcej e-commerceWzrastają obroty sklepów internetowych, przybywa nowatorskich projektów, a istniejące serwisy są nieustannie rozwijane. Jednocześnie zaostrza się konkurencja między największymi sklepami internetowymi.

http://p1.idg.pl/r/82dab

RZECZPOSPOLITA

Dżihad dżojstików, czyli gra na serioGraficzna rewolucja. Kiedyś było tak: technologie dla wojska i laboratoriów naukowych najpierw były trzymane w tajemnicy, a po wielu latach trafiały na rynek. Dziś inżynierowie pilnie przypatrują się temu, czym bawią się nastolatki.

http://www.rp.pl/artykul/62956,189981_Dzihad_dzojstikow__czyli_gra_na_serio.html

Tańszy system łączności dla służbMSWiA wybiera skromniejszy wariant łączności dla służb. Decyzja należy do premiera.

http://www.rp.pl/artykul/19417,190944_Tanszy_system_lacznosci_dla_sluzb.html

Polski manager w cenie Szefowie mają u nas lepsze pensje niż w USA i w wielu krajach Europy Zachodniej. Tak wynika z raportu firmy badawczej Hay Group, która porównała zarobki pod względem ich siły nabywczej.

http://www.rp.pl/artykul/19417,190941_Polski_menedzer_w_cenie_.html

DZIENNIK

Hakerzy zaatakowali zderzacz hadronówSzwajcarski zderzacz cząstek, w którym naukowcy chcą sprawdzić, jak doszło do Wielkiego Wybuchu, padł ofiarą hakerów. Organizacja "Grecka Grupa Bezpieczeństwa" wdarła się do systemu, który śledzi bieg cząstek, i uszkodziła jeden z plików. Hakerzy zapewniają, że nie chcą zakłócić eksperymentu, a tylko pokazać, jak słabo jest chroniony.

http://www.dziennik.pl/nauka/article236365/Hakerzy_zaatakowali_zderzacz_hadronow.html

PARKIET

Internet przynosi klientom wyższe zyskiCzęść banków promuje zakładanie lokat na swoich stronach www zamiast w placówkach, oferując internautom wyższe kupony. Tak wynika z analizy ich tradycyjnych produktów - lokat terminowych o stałym oprocentowaniu.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=617743