Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TP ma już tylko 57,9 proc. rynku dostępu... Wódka z Sieci wymyka się zakazom... Zakupy w internecie - maszyna zamiast kuriera?.. Atak na telefon skuteczniejszy niż internetowy... Podróbki trafiają do sieci...

COMPUTERWORLD

Atak na telefon

Połączenie phishingu z klasycznym telefonem, który nie ma odpowiednich filtrów czy mechanizmów uwierzytelnienia i zabezpieczenia transmisji powoduje, że skuteczność ataków wykorzystujących tego typu metodę może być wyższa niż ataków internetowych.

http://p1.idg.pl/r/ecba3

RZECZPOSPOLITA

Podróbki: z bazaru do Internetu

W ubiegłym roku w Unii Europejskiej policja przejęła prawie 80 mln podrabianych towarów. Handel podejrzanymi kosmetykami, odzieżą, a nawet lekami czy zabawkami kwitnie - nie tylko na bazarach, ale także w Internecie.

http://www.rp.pl/artykul/158663.html

GAZETA PRAWNA

TP ma już tylko 57,9 proc. rynku internetu

3 mln 627 tys. szerokopasmowych łączy internetowych było w Polsce na koniec I kwartału 2008 r.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/24943,tp_ma_juz_tylko_57_9_proc_rynku_internetu.html

WYBORCZA.PL

Zakupy w internecie - maszyna zamiast kuriera?

Na ulicach polskich miast pojawi się sieć automatów do wydawania paczek zamawianych w sklepach internetowych. Czy maszyny pokonają wreszcie te problemy e-handlu, z którymi nie radzi sobie ani Poczta Polska, ani firmy kurierskie?

http://wyborcza.pl/1,75248,5430285,Zakupy_w_internecie___maszyna_zamiast_kuriera_.html

Kiedy telewizja HD będzie 3D?

Branża telewizyjna przymierza się do kolejnego skoku technologicznego - nadawania w trzech wymiarach. Jednak przyzwyczajenia telewidzów oraz wysokie koszty odbiorników mogą spowodować, że telewizja 3D nie odniesie spektakularnego sukcesu.

http://wyborcza.pl/1,82244,5429331,Kiedy_telewizja_HD_bedzie_3D_.html

Wódka z internetu wymyka się zakazom

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych apeluje do samorządów, aby sklepom sprzedającym wódkę czy wino przez internet zabierać koncesje. Czy tak się stanie - odpowiada Kama Dąbrowska, radca prawny PARPA.

http://wyborcza.pl/1,82244,5430140,Wodka_z_internetu_wymyka_sie_zakazom.html