Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Nadawcy zaniepokojeni planami UKE... Laptopy napędzane metanolem już w przyszłym roku... Decyzja o podziale TP SA może się opóźnić... Polska ofensywa w Brukseli ws. EIT... Do urzędu pracy przez Internet... Comarch próbuje powstrzymać spadki... Pawlak: musimy zapewnić powszechny dostęp do internetu... Polski Bill Gates żyje w biedzie...

COMPUTERWORLD

Nadmuchane aplikacjeCzęsto można zetknąć się z opiniami, że producenci sprzętu i oprogramowania zawarli nieformalny układ, który ma na celu drenaż kieszeni użytkowników przez zmuszanie ich do częstszej wymiany produktów na nowe.

http://p1.idg.pl/r/ddb82

RZECZPOSPOLITA

Nadawcy zaniepokojeni planami UKE Przyszłość drugiego multipleksu kością niezgody. Realizacja strategii cyfryzacji telewizji naziemnej będzie przewodnim tematem dzisiejszych rozmów nadawców z urzędnikami.

http://www.rp.pl/artykul/139336.html

Decyzja o podziale TP SA dopiero we wrześniu lub październikuDecyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej o podziale Telekomunikacji Polskiej na część hurtową i detaliczną może się nieco opóźnić i zapaść nie w połowie roku, a we wrześniu lub październiku - poinformowała prezes Anna Streżyńska.

http://www.rp.pl/artykul/5,138182.html

GAZETA PRAWNA

Polska ofensywa w Brukseli ws. Europejskiego Instytutu Innowacji i TechnologiiPrzed poniedziałkowym posiedzeniem Rady UE w Brukseli polscy ministrowie już w niedzielę wieczorem organizują robocze kolacje - jedną, by promować wrocławską kandydaturę na EIT, drugą - w sprawie Wschodniego Partnerstwa.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/18989,polska_ofensywa_w_brukseli_ws_europejskiego_instytutu_innowacji_i_technologii.html

GAZETA WYBORCZA

Do urzędu pracy przez InternetKoniec z kolejkami i wypełnianiem formularzy? Od przyszłego roku każdy szukający pracy będzie mógł zarejestrować się w urzędzie pracy przez internet - planuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

http://wyborcza.pl/1,75478,5243684,Do_urzedu_pracy_przez_internet.html

"Zabójczo" tani sprzęt z USA na polskich aukcjachNa polskich aukcjach internetowych rozwija się handel towarami wysyłanymi z USA. Do zakupów zachęca tani dolar i to, że sprzedawcy umieją skutecznie wyprowadzić w pole celników.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5237937,_Zabojczo__tani_sprzet_z_USA_na_polskich_aukcjach.html

Allegro.pl: Za ewentualny przemyt odpowiada sprzedający"Cena na aukcji musi być ostateczna i nie może być mowy o żadnych ukrytych cłach czy podatkach. Odpowiada za to sprzedający" - mówi rzecznik Allegro.pl.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5241065,Allegro_pl__Za_ewentualny_przemyt_odpowiada_sprzedajacy.html

Niemieckie rozmowy kontrolowaneKolejny skandal w wielkim niemieckim koncernie. W Deutsche Telekom na masową skalę szpiegowano, do kogo telefonują menedżerowie.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5243496,Niemieckie_rozmowy_kontrolowane.html

GAZETA.PL

Gadżety na rauszu Jest szansa na to, że w przyszłym roku na rynek trafią pierwsze urządzenia napędzane metanolem. Producenci obiecują, że alkohol w komórkach czy laptopach pozwoli uwolnić się od zasilaczy i gniazdek w ścianach.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5243501,Gadzety_na_rauszu.html

Pawlak: musimy zapewnić powszechny dostęp do internetu Budowanie aktywnego społeczeństwa, innowacyjnej gospodarki oraz zapewnienie powszechnego dostępu do internetu - to ważne zadania rządu - przypomniał w niedzielę podczas obchodów ogólnopolskiego Święta Ludowego w Siemiatyczach wicepremier Waldemar Pawlak.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5242928,Pawlak__musimy_zapewnic_powszechny_dostep_do_internetu.html

DZIENNIK

Twórca Nintendo najbardziej wpływowym człowiekiem na świecieMagazyn "Time" opublikował listę 100 najbardziej wpływowych osób świata, powstałą w wyniku głosowania internautów. W ich opinii na miano najważniejszej osobistości świata zasłużył Shigeru Miyamoto, 56-letni informatyk z Japonii, jeden z dyrektorów firmy Nintendo, twórca kultowych gier komputerowych o Super Braciach Mario oraz bestsellerowej konsoli Nintendo Wii.

http://www.dziennik.pl/hitech/article178713/Tworca_Nintendo_wygral_z_Dalajlama.html

PULS BIZNESU

Polski Bill Gates żyje w biedzieJacek Karpiński, twórca pierwszego naszego minikomputera, protoplasty peceta, żyje w biedzie i w zapomnieniu.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ced27e66-bcf4-4ba2-988a-a37c03ec8515

Comarch próbuje powstrzymać spadkiZarząd spółki softwarowej Comarch podtrzymał swoje prognozy finansowe na 2008 r. Zarząd deklaruje, że nie ma wiedzy o wydarzeniach, które mogły wpłynąć na spadek kursu akcji. Rynek reaguje spokojnie. Kurs rośnie w piątek o 1 proc. przy zaledwie 200 tys. zł obrotu.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=817dd3bb-11c8-469c-aa09-3a8c734f8841