Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Nadawcy zaniepokojeni planami UKE... Laptopy napędzane metanolem już w przyszłym roku... Decyzja o podziale TP SA może się opóźnić... Polska ofensywa w Brukseli ws. EIT... Do urzędu pracy przez Internet... Comarch próbuje powstrzymać spadki... Pawlak: musimy zapewnić powszechny dostęp do internetu... Polski Bill Gates żyje w biedzie...

COMPUTERWORLD

Nadmuchane aplikacje

Często można zetknąć się z opiniami, że producenci sprzętu i oprogramowania zawarli nieformalny układ, który ma na celu drenaż kieszeni użytkowników przez zmuszanie ich do częstszej wymiany produktów na nowe.

http://p1.idg.pl/r/ddb82

RZECZPOSPOLITA

Nadawcy zaniepokojeni planami UKE

Przyszłość drugiego multipleksu kością niezgody. Realizacja strategii cyfryzacji telewizji naziemnej będzie przewodnim tematem dzisiejszych rozmów nadawców z urzędnikami.

http://www.rp.pl/artykul/139336.html

Decyzja o podziale TP SA dopiero we wrześniu lub październiku

Decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej o podziale Telekomunikacji Polskiej na część hurtową i detaliczną może się nieco opóźnić i zapaść nie w połowie roku, a we wrześniu lub październiku - poinformowała prezes Anna Streżyńska.

http://www.rp.pl/artykul/5,138182.html

GAZETA PRAWNA

Polska ofensywa w Brukseli ws. Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii

Przed poniedziałkowym posiedzeniem Rady UE w Brukseli polscy ministrowie już w niedzielę wieczorem organizują robocze kolacje - jedną, by promować wrocławską kandydaturę na EIT, drugą - w sprawie Wschodniego Partnerstwa.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/18989,polska_ofensywa_w_brukseli_ws_europejskiego_instytutu_innowacji_i_technologii.html

GAZETA WYBORCZA

Do urzędu pracy przez Internet

Koniec z kolejkami i wypełnianiem formularzy? Od przyszłego roku każdy szukający pracy będzie mógł zarejestrować się w urzędzie pracy przez internet - planuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

http://wyborcza.pl/1,75478,5243684,Do_urzedu_pracy_przez_internet.html

"Zabójczo" tani sprzęt z USA na polskich aukcjach

Na polskich aukcjach internetowych rozwija się handel towarami wysyłanymi z USA. Do zakupów zachęca tani dolar i to, że sprzedawcy umieją skutecznie wyprowadzić w pole celników.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5237937,_Zabojczo__tani_sprzet_z_USA_na_polskich_aukcjach.html

Allegro.pl: Za ewentualny przemyt odpowiada sprzedający

"Cena na aukcji musi być ostateczna i nie może być mowy o żadnych ukrytych cłach czy podatkach. Odpowiada za to sprzedający" - mówi rzecznik Allegro.pl.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5241065,Allegro_pl__Za_ewentualny_przemyt_odpowiada_sprzedajacy.html

Niemieckie rozmowy kontrolowane

Kolejny skandal w wielkim niemieckim koncernie. W Deutsche Telekom na masową skalę szpiegowano, do kogo telefonują menedżerowie.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5243496,Niemieckie_rozmowy_kontrolowane.html

GAZETA.PL

Gadżety na rauszu

Jest szansa na to, że w przyszłym roku na rynek trafią pierwsze urządzenia napędzane metanolem. Producenci obiecują, że alkohol w komórkach czy laptopach pozwoli uwolnić się od zasilaczy i gniazdek w ścianach.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5243501,Gadzety_na_rauszu.html

Pawlak: musimy zapewnić powszechny dostęp do internetu

Budowanie aktywnego społeczeństwa, innowacyjnej gospodarki oraz zapewnienie powszechnego dostępu do internetu - to ważne zadania rządu - przypomniał w niedzielę podczas obchodów ogólnopolskiego Święta Ludowego w Siemiatyczach wicepremier Waldemar Pawlak.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5242928,Pawlak__musimy_zapewnic_powszechny_dostep_do_internetu.html

DZIENNIK

Twórca Nintendo najbardziej wpływowym człowiekiem na świecie

Magazyn "Time" opublikował listę 100 najbardziej wpływowych osób świata, powstałą w wyniku głosowania internautów. W ich opinii na miano najważniejszej osobistości świata zasłużył Shigeru Miyamoto, 56-letni informatyk z Japonii, jeden z dyrektorów firmy Nintendo, twórca kultowych gier komputerowych o Super Braciach Mario oraz bestsellerowej konsoli Nintendo Wii.

http://www.dziennik.pl/hitech/article178713/Tworca_Nintendo_wygral_z_Dalajlama.html

PULS BIZNESU

Polski Bill Gates żyje w biedzie

Jacek Karpiński, twórca pierwszego naszego minikomputera, protoplasty peceta, żyje w biedzie i w zapomnieniu.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ced27e66-bcf4-4ba2-988a-a37c03ec8515

Comarch próbuje powstrzymać spadki

Zarząd spółki softwarowej Comarch podtrzymał swoje prognozy finansowe na 2008 r. Zarząd deklaruje, że nie ma wiedzy o wydarzeniach, które mogły wpłynąć na spadek kursu akcji. Rynek reaguje spokojnie. Kurs rośnie w piątek o 1 proc. przy zaledwie 200 tys. zł obrotu.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=817dd3bb-11c8-469c-aa09-3a8c734f8841