Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TP SA chce zamiany kar w zamian za inwestycje... Przedsiębiorcy chcą e-sądów... Komórka najważniejszym współczesnym gadżetem... Brak porozumienia rządu z biznesem hamuje postępy informatyzacji... TP SA udostępniła 270 tys. linii telefonicznych konkurencji... Przedsiębiorstwa wydają coraz więcej na oprogramowanie...

COMPUTERWORLD

Wspólna własność intelektualna

Myślenie o własności intelektualnej zdominowane jest przez koncerny medialne starające się coraz bardziej ograniczyć nawet prawa konsumenta, który legalnie i w dobrej wierze nabył utwory, a także działania ruchów dążących do udostępnienia jak największej części istniejącej puli własności intelektualnej.

http://p1.idg.pl/r/1dfa4

RZECZPOSPOLITA

Rosną wydatki na technologie

Informatyka. Przedsiębiorstwa wydają coraz więcej na oprogramowanie. Mimo to dwie trzecie firm nie ma jeszcze systemów klasy ERP, które są standardem w rozwiniętych krajach.

http://www.rp.pl/artykul/136126.html

TP SA chce zamiany kar w zamian za inwestycje

Telekomunikacja Polska SA i Urząd Komunikacji Elektronicznej rozmawiają na temat możliwości obniżenia nałożonych na TPSA przez UKE wielomilionowych kar w zamian za inwestycje telekomunikacyjnej grupy.

http://www.rp.pl/artykul/135148.html

Przedsiębiorcy opowiadają się za e-sądem

Krajowa Izba Gospodarcza popiera propozycję powołania e-sądu dla postępowań upominawczych.

http://www.rp.pl/artykul/135314.html

Bez komórki ani rusz

Telefon komórkowy jest najważniejszym współczesnym gadżetem.

http://www.rp.pl/artykul/135340.html

Komputer najlepszym przyjacielem dwulatka

Czy małe dzieci powinny grać w gry komputerowe? Tak, pod warunkiem że jest to zabawa dostosowana do ich wieku i zawiera elementy edukacji. Specjaliści zastanawiają się, gdzie powinna się znajdować dolna granica wieku graczy.

http://www.rp.pl/artykul/135338.html

GAZETA PRAWNA

Brak porozumienia rządu z biznesem hamuje postępy informatyzacji

Budowa e-gospodarki w Polsce to niespójne działania i ciągłe zmiany planów. Warunkiem powodzenia projektu jest stworzenie jednej, dalekosiężnej strategii e-Polski.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/18183,brak_porozumienia_rzadu_z_biznesem_hamuje_postepy_informatyzacji.html

Pietras: Wrocław ma szanse na siedzibę Europejskiego Instytutu Technologicznego

Wrocław ma poważne szanse na siedzibę Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), a polski rząd powinien lobbować na jego rzecz.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/18121,pietras_wroclaw_ma_szanse_na_siedzibe_europejskiego_instytutu_technologicznego.html

GAZETA WYBORCZA

Drogi kliencie, tu głuchy telefon (czyli telekomunikacja z BOK-u)

Proszę czekać, załatwimy, nie mam zgłoszenia - nasze przygody z biurami obsługi klienta firm telekomunikacyjnych to prawdziwa droga przez mękę.

http://wyborcza.pl/1,82244,5224346,Drogi_kliencie__tu_gluchy_telefon_(czyli_telekomunikacja.html

Rosję czeka boom w nawigacji satelitarnej

Do końca dekady Rosjanie kupią 20 mln urządzeń do nawigacji satelitarnej za 2,7 mld dol. - zapowiedział wczoraj wicepremier Rosji Siergiej Iwanow.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5224350,Rosje_czeka_boom_w_nawigacji_satelitarnej.html

GAZETA.PL

Bitwa o pętlę lokalną

Telekomunikacja Polska udostępniła operatorom alternatywnym więcej linii, niż w swojej strategii zakładało UKE. Operator twierdzi jednak, że nikt nie chce ich dzierżawić, bo ceny są za wysokie.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5221119,Bitwa_o_petle_lokalna.html