Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Microsoft wycofuje ofertę przejęcia Yahoo!... Filmy w iTunes w dniu premiery na DVD... Przepisy utrudnią życie internetowym aptekom... Kto spacyfikował Annę Streżyńską?... Rewolucja cyfrowa dopiero się zaczęła... Klawiatury brudniejsze niż sedesy...

RZECZPOSPOLITA

Microsoft wycofuje ofertę przejęcia Yahoo!

Koncern Microsoft wycofał w sobotę swą ofertę przejęcia spółki internetowej Yahoo!, argumentując, że stawiane przez nią żądania finansowe są zbyt wysokie.

http://rp.pl/artykul/129364.html

Klawiatury brudniejsze niż sedesy

Prawdziwe koktajle bakterii, mogących spowodować infekcje i choroby, wykryli naukowcy w niektórych klawiaturach komputerowych. Potrafi się tam zagnieździć więcej szkodliwych drobnoustrojów niż w muszli klozetowej.

http://rp.pl/artykul/129081.html

Przepisy utrudnią życie internetowym aptekom

E-apteki muszą przyjmować zwroty leków od pacjentów, spełniać odpowiednie standardy lokalowe i transportowe oraz zdobyć kilka urzędowych dokumentów.

http://rp.pl/artykul/129667.html

GAZETA.PL

Filmy w iTunes w dniu premiery na DVD

Produkcje największych wytwórni hollywoodzkich trafią do iTunes, wirtualnego sklepu Apple tego samego dnia, w którym pojawią się w tradycyjnych sklepach na płycie DVD.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5177943,Filmy_w_iTunes_w_dniu_premiery_na_DVD.html

POLSKA

Naciągacze znaleźli sposób na naiwnych w Internecie

Na niemieckich portalach roi się od oszustów, którzy nabierają kupujących przez internet luksusowe samochody.

http://www.polskatimes.pl/12,32934.htm

WPROST

Kto spacyfikował Annę Streżyńską?

Jeszcze na początku lutego 2008 r. Anna Streżyńska groziła dymisją. Szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ujawniła, że Ministerstwo Infrastruktury naciska na nią, aby zaprzestała prób podzielenia Telekomunikacji Polskiej na dwie konkurujące z sobą spółki.

http://www.wprost.pl/ar/129054/Ciosanie-monopoli/?I=1324

PRZEKRÓJ

Rewolucja cyfrowa dopiero się zaczęła

Wkrótce będziemy mogli sięgnąć po każdy stworzony lub zachowany przez nas uprzednio dokument za pomocą dowolnego znajdującego się pod ręką urządzenia.

http://przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3752&Itemid=62