Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Spada tempo wzrostu przychodów z reklamy w Google... UKE chce obniżyć ceny połączeń... eBay szuka sposobu na walkę z Allegro... Aktywnych kart SIM jest o 7,5 mln mniej niż według GUS... E-radio ma prawie trzy miliony słuchaczy... Operatorzy chcą reklam w komórkach...

COMPUTERWORLD

Abonament misyjny

Zaskakująco mało kto z dyskutujących próbuje się zastanawiać nad rynkowym i technicznym kontekstem zmian w obszarze mediów elektronicznych.

http://p1.idg.pl/r/8c699

RZECZPOSPOLITA

Reklama w komórce, rozmowa za darmo

Mobilna reklama kusi sieci komórkowe. Operatorzy testują nowe sposoby na zwiększenie przychodów. Chcą uszczknąć kawałek z wartego miliard złotych reklamowego tortu.

http://rp.pl/artykul/117133.html

Spada tempo wzrostu przychodów z reklamy w Google

Kolejny miesiąc z rzędu wolniej niż poprzednio rosną podstawowe przychody z reklamy w wyszukiwarce Google - podają analitycy eMarketera. Google to firma amerykańska, ale o zasięgu globalnym. Jej kłopoty mogą oznaczać problemy dla tzw. reklamy kontekstowej na całym świecie.

http://rp.pl/artykul/116431.html

Połączenia mają być tańsze

Podstawowe usługi telekomunikacyjne mogą stanieć o ponad połowę. Tak przynajmniej planuje Urząd Komunikacji Elektronicznej. To zaś oznacza mniejsze przychody operatorów.

http://rp.pl/artykul/116381.html

eBay szuka sposobu na walkę z Allegro

Zmiany w eBay polska. Globalny potentat internetowych aukcji zmienia w Polsce szefa i strategię.

http://rp.pl/artykul/117135.html

Prawo wciąż pozostaje w tyle za Internetem

Ściąganie muzyki z Internetu nie narusza prawa. Szkopuł w tym, że ludzie, którzy korzystają z programów do wymiany plików, często nie zdają sobie sprawy, że automatycznie udostępniają pobierany utwór innym. A na to już prawo nie pozwala.

http://rp.pl/artykul/117093.html

Komputer rozpozna, czy kobieta jest atrakcyjna

Czy rzeczywiście "ładne jest to, co się komu podoba"? Niekoniecznie. Naukowcy twierdzą, że nauczyli komputer obiektywnie rozpoznawać, która kobieta jest atrakcyjna.

http://rp.pl/artykul/116505.html

GAZETA PRAWNA

Firmy już powinny składać wnioski o e-podpis

Już od lipca prawie milion firm będzie musiało korzystać w kontaktach z ZUS z bezpiecznego podpisu. Rząd nie planuje na razie odłożenia wejścia w życie nowej formy podpisywania dokumentów. Eksperci i pracodawcy krytykują nowe przepisy jako zbyt rygorystyczne dla małych firm.

http://p1.idg.pl/r/65611

Aktywnych kart SIM jest o 7,5 mln mniej niż według GUS

110-proc. penetracja telefonii komórkowej to statystyczna fikcja, naprawdę wynosi 90 proc.

Tylko 70-75 proc. Polaków ma telefon komórkowy, a co szósta aktywna karta SIM w rzeczywistości jest martwa.

http://p1.idg.pl/r/d7779

GAZETA WYBORCZA

Telemedycyna nas uzdrowi

Telekomunikacja z odsieczą europejskiej służbie zdrowia. Dzięki rozwojowi usług telemedycznych Europejczycy wydadzą miliardy euro mniej na leczenie.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5093887.html

GAZETA.PL

E-radio gra coraz głośniej

Już prawie trzy miliony osób w Polsce regularnie słucha radia przez internet. Rozgłośni online i ich słuchaczy będzie coraz więcej.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5093921.html

PULS BIZNESU

TP SA: UKE nie troszczy się o rozwój rynku telekomunikacyjnego

Zdaniem Ireneusza Piecucha, dyrektora wykonawczego Grupy TP i sekretarza generalnego TP, działania UKE nie są dobre dla polskiego rynku telekomunikacyjnego.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ab38ca32-4369-4dfc-91d7-72ccccf07e56