Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Spada tempo wzrostu przychodów z reklamy w Google... UKE chce obniżyć ceny połączeń... eBay szuka sposobu na walkę z Allegro... Aktywnych kart SIM jest o 7,5 mln mniej niż według GUS... E-radio ma prawie trzy miliony słuchaczy... Operatorzy chcą reklam w komórkach...

COMPUTERWORLD

Abonament misyjnyZaskakująco mało kto z dyskutujących próbuje się zastanawiać nad rynkowym i technicznym kontekstem zmian w obszarze mediów elektronicznych.

http://p1.idg.pl/r/8c699

RZECZPOSPOLITA

Reklama w komórce, rozmowa za darmoMobilna reklama kusi sieci komórkowe. Operatorzy testują nowe sposoby na zwiększenie przychodów. Chcą uszczknąć kawałek z wartego miliard złotych reklamowego tortu.

http://rp.pl/artykul/117133.html

Spada tempo wzrostu przychodów z reklamy w GoogleKolejny miesiąc z rzędu wolniej niż poprzednio rosną podstawowe przychody z reklamy w wyszukiwarce Google - podają analitycy eMarketera. Google to firma amerykańska, ale o zasięgu globalnym. Jej kłopoty mogą oznaczać problemy dla tzw. reklamy kontekstowej na całym świecie.

http://rp.pl/artykul/116431.html

Połączenia mają być tańsze Podstawowe usługi telekomunikacyjne mogą stanieć o ponad połowę. Tak przynajmniej planuje Urząd Komunikacji Elektronicznej. To zaś oznacza mniejsze przychody operatorów.

http://rp.pl/artykul/116381.html

eBay szuka sposobu na walkę z AllegroZmiany w eBay polska. Globalny potentat internetowych aukcji zmienia w Polsce szefa i strategię.

http://rp.pl/artykul/117135.html

Prawo wciąż pozostaje w tyle za Internetem Ściąganie muzyki z Internetu nie narusza prawa. Szkopuł w tym, że ludzie, którzy korzystają z programów do wymiany plików, często nie zdają sobie sprawy, że automatycznie udostępniają pobierany utwór innym. A na to już prawo nie pozwala.

http://rp.pl/artykul/117093.html

Komputer rozpozna, czy kobieta jest atrakcyjnaCzy rzeczywiście "ładne jest to, co się komu podoba"? Niekoniecznie. Naukowcy twierdzą, że nauczyli komputer obiektywnie rozpoznawać, która kobieta jest atrakcyjna.

http://rp.pl/artykul/116505.html

GAZETA PRAWNA

Firmy już powinny składać wnioski o e-podpisJuż od lipca prawie milion firm będzie musiało korzystać w kontaktach z ZUS z bezpiecznego podpisu. Rząd nie planuje na razie odłożenia wejścia w życie nowej formy podpisywania dokumentów. Eksperci i pracodawcy krytykują nowe przepisy jako zbyt rygorystyczne dla małych firm.

http://p1.idg.pl/r/65611

Aktywnych kart SIM jest o 7,5 mln mniej niż według GUS110-proc. penetracja telefonii komórkowej to statystyczna fikcja, naprawdę wynosi 90 proc.

Tylko 70-75 proc. Polaków ma telefon komórkowy, a co szósta aktywna karta SIM w rzeczywistości jest martwa.

http://p1.idg.pl/r/d7779

GAZETA WYBORCZA

Telemedycyna nas uzdrowiTelekomunikacja z odsieczą europejskiej służbie zdrowia. Dzięki rozwojowi usług telemedycznych Europejczycy wydadzą miliardy euro mniej na leczenie.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5093887.html

GAZETA.PL

E-radio gra coraz głośniejJuż prawie trzy miliony osób w Polsce regularnie słucha radia przez internet. Rozgłośni online i ich słuchaczy będzie coraz więcej.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5093921.html

PULS BIZNESU

TP SA: UKE nie troszczy się o rozwój rynku telekomunikacyjnegoZdaniem Ireneusza Piecucha, dyrektora wykonawczego Grupy TP i sekretarza generalnego TP, działania UKE nie są dobre dla polskiego rynku telekomunikacyjnego.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ab38ca32-4369-4dfc-91d7-72ccccf07e56