Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Comarch walczy o 90 mln zł z urzędem geodezji... Darmowa wersja Photoshopa w sieci... Klienci Tele2 na razie nie muszą się czuć zagrożeni... Jest wyrok w sprawie Polkomtela... Mapy satelitarne pod lupą Brukseli... Transition Technologies obsłuży Airbusa... Capital Partners chce sprzedać cztery spółki technologiczne...

COMPUTERWORLD

Czekając na WiMAX

Dziesiątki milionów użytkowników i setki milionów dolarów inwestycji - tak mógłby wyglądać spełniony sen dostawców technologii WiMAX. Jednak jej upowszechnienie wciąż stoi pod znakiem zapytania.

http://p1.idg.pl/r/3dec7

RZECZPOSPOLITA

Mikroprocesory: co po krzemie

Układy scalone wykorzystujące krzem za kilka lat odejdą do historii - twierdzą naukowcy. Aby dać sobie radę z przetwarzaniem coraz większej liczby informacji, musimy sięgnąć po zupełnie nowe rozwiązania.

http://rp.pl/artykul/113254.html

Klienci Tele2 na razie nie muszą się czuć zagrożeni

Wojna operatorów. Mimo wcześniejszych gróźb TP SA zrealizuje 16 tys. umów na abonament telefoniczny, jakie złożył jej rywal Tele2.

http://rp.pl/artykul/113911.html

Merlin.pl nie obawia się rywali, ale zmian na rynku

Merlin, Empik i inne księgarnie internetowe zrywają ze specjalizacją. Książki, płyty, multimedia nie dominują już bowiem w e-handlu i go nie napędzają.

http://rp.pl/artykul/113912.html

Kolejne ataki na użytkowników kart płatniczych

Polskie banki celem ataków hakerów. Próby kradzieży danych finansowych będą coraz częstsze.

http://rp.pl/artykul/113333.html

Wiedeński Sąd Arbitrażowy wydał wyrok w sprawie Polkomtela

Sąd Arbitrażowy w Wiedniu wydał wyrok w sprawie sporu wśród akcjonariuszy Polkomtela, który jest korzystny dla polskich udziałowców operatora komórkowego - poinformował Piotr Siemion, zarządzający portfelem aktywów telekomunikacyjnych w KGHM.

http://rp.pl/artykul/113074.html

GAZETA WYBORCZA

Ciernista droga PIT-a w sieci

Czekaliśmy na to od wielu, wielu lat. I wreszcie 1 kwietnia - to nie żart - rusza możliwość składania fiskusowi rocznych PIT-ów przez Internet.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5071231.html

Prewencja zabije Internet

Podróbki i nieautoryzowane treści w internecie są problemem. Ale skupiając się na ochronie własności intelektualnej, tracimy z pola widzenia tak ważne wartości jak kreatywność i żywa nieskrępowana kultura.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5071279.html

Mapy satelitarne pod lupą Brukseli

Transakcja warta ponad 8 mld dol. stoi pod znakiem zapytania. Komisja Europejska wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić, czy przejęcie jednego z największych producentów oprogramowania nawigacyjnego przez Nokię nie zaszkodzi konkurencji.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5071262.html

Airbus wybrał Łódź

Transition Technologies wygrywa milionowy kontrakt od producenta samolotów. Łódzki oddział będzie obsługiwał wszystkie kluczowe systemy informatyczne dla Airbusa.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5071210.html

Photoshop wchodzi do sieci

Adobe stara się nadrobić zaległości wobec Google i Yahoo! Spółka uruchomiła wczoraj w internecie okrojoną, za to darmową wersję Photoshopa, popularnego programu komputerowego do obróbki zdjęć.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5067993.html

W stacjonarnych coraz taniej

Spadają ceny rozmów przez tradycyjny telefon - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Powód to rosnąca konkurencja i coraz bardziej popularna telefonia internetowa.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5067991.html

PULS BIZNESU

Capital Partners kusi operatorów komórkowych

Capital Partners chce sprzedać cztery spółki technologiczne. Najlepiej jednemu inwestorowi. Najchętniej - operatorowi wirtualnemu.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=52a1a363-fbdd-4c71-bf42-ebd2a910a651&date=2008-03-31

(dostęp płatny)

Comarch walczy o 90 mln zł z urzędem geodezji

Krakowska firma IT żąda unieważnienia konkursu na Geoportal. Gra jest warta świeczki.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=cbda5d01-abe3-4235-aec8-ca83076c251c&date=2008-03-31

(dostęp płatny)

DZIENNIK

Gdy klawiatura jest ważniejsza od dziewczyny

Uzależnienie od komputera zostanie najprawdopodobniej wpisane na listę zaburzeń psychicznych. Choroba ta jest coraz lepiej znana współczesnym lekarzom.

http://www.dziennik.pl/nauka/article145528/Gdy_klawiatura_jest_wazniejsza_od_dziewczyny.html

Komórki zabiją więcej ludzi niż azbest i tytoń

Twój najbliższy przyjaciel - telefon komórkowy - to cichy i cieprliwy morderca. Światowej sławy neurochirurg dr Vini Khurana dowodzi, że w ciągu następnych lat komórki zaczną zbierać swe śmiertelne żniwo. Dziesięć lat używania telefonu podwaja ryzyko zachorowania na nowotwór mózgu.

http://www.dziennik.pl/nauka/article145219/Komorki_zabija_wiecej_ludzi_niz_azbest_i_tyton.html