Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Comarch walczy o 90 mln zł z urzędem geodezji... Darmowa wersja Photoshopa w sieci... Klienci Tele2 na razie nie muszą się czuć zagrożeni... Jest wyrok w sprawie Polkomtela... Mapy satelitarne pod lupą Brukseli... Transition Technologies obsłuży Airbusa... Capital Partners chce sprzedać cztery spółki technologiczne...

COMPUTERWORLD

Czekając na WiMAXDziesiątki milionów użytkowników i setki milionów dolarów inwestycji - tak mógłby wyglądać spełniony sen dostawców technologii WiMAX. Jednak jej upowszechnienie wciąż stoi pod znakiem zapytania.

http://p1.idg.pl/r/3dec7

RZECZPOSPOLITA

Mikroprocesory: co po krzemieUkłady scalone wykorzystujące krzem za kilka lat odejdą do historii - twierdzą naukowcy. Aby dać sobie radę z przetwarzaniem coraz większej liczby informacji, musimy sięgnąć po zupełnie nowe rozwiązania.

http://rp.pl/artykul/113254.html

Klienci Tele2 na razie nie muszą się czuć zagrożeni Wojna operatorów. Mimo wcześniejszych gróźb TP SA zrealizuje 16 tys. umów na abonament telefoniczny, jakie złożył jej rywal Tele2.

http://rp.pl/artykul/113911.html

Merlin.pl nie obawia się rywali, ale zmian na rynku Merlin, Empik i inne księgarnie internetowe zrywają ze specjalizacją. Książki, płyty, multimedia nie dominują już bowiem w e-handlu i go nie napędzają.

http://rp.pl/artykul/113912.html

Kolejne ataki na użytkowników kart płatniczychPolskie banki celem ataków hakerów. Próby kradzieży danych finansowych będą coraz częstsze.

http://rp.pl/artykul/113333.html

Wiedeński Sąd Arbitrażowy wydał wyrok w sprawie PolkomtelaSąd Arbitrażowy w Wiedniu wydał wyrok w sprawie sporu wśród akcjonariuszy Polkomtela, który jest korzystny dla polskich udziałowców operatora komórkowego - poinformował Piotr Siemion, zarządzający portfelem aktywów telekomunikacyjnych w KGHM.

http://rp.pl/artykul/113074.html

GAZETA WYBORCZA

Ciernista droga PIT-a w sieciCzekaliśmy na to od wielu, wielu lat. I wreszcie 1 kwietnia - to nie żart - rusza możliwość składania fiskusowi rocznych PIT-ów przez Internet.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5071231.html

Prewencja zabije InternetPodróbki i nieautoryzowane treści w internecie są problemem. Ale skupiając się na ochronie własności intelektualnej, tracimy z pola widzenia tak ważne wartości jak kreatywność i żywa nieskrępowana kultura.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5071279.html

Mapy satelitarne pod lupą BrukseliTransakcja warta ponad 8 mld dol. stoi pod znakiem zapytania. Komisja Europejska wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić, czy przejęcie jednego z największych producentów oprogramowania nawigacyjnego przez Nokię nie zaszkodzi konkurencji.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5071262.html

Airbus wybrał Łódź Transition Technologies wygrywa milionowy kontrakt od producenta samolotów. Łódzki oddział będzie obsługiwał wszystkie kluczowe systemy informatyczne dla Airbusa.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5071210.html

Photoshop wchodzi do sieciAdobe stara się nadrobić zaległości wobec Google i Yahoo! Spółka uruchomiła wczoraj w internecie okrojoną, za to darmową wersję Photoshopa, popularnego programu komputerowego do obróbki zdjęć.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5067993.html

W stacjonarnych coraz taniejSpadają ceny rozmów przez tradycyjny telefon - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Powód to rosnąca konkurencja i coraz bardziej popularna telefonia internetowa.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5067991.html

PULS BIZNESU

Capital Partners kusi operatorów komórkowychCapital Partners chce sprzedać cztery spółki technologiczne. Najlepiej jednemu inwestorowi. Najchętniej - operatorowi wirtualnemu.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=52a1a363-fbdd-4c71-bf42-ebd2a910a651&date=2008-03-31

(dostęp płatny)

Comarch walczy o 90 mln zł z urzędem geodezjiKrakowska firma IT żąda unieważnienia konkursu na Geoportal. Gra jest warta świeczki.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=cbda5d01-abe3-4235-aec8-ca83076c251c&date=2008-03-31

(dostęp płatny)

DZIENNIK

Gdy klawiatura jest ważniejsza od dziewczynyUzależnienie od komputera zostanie najprawdopodobniej wpisane na listę zaburzeń psychicznych. Choroba ta jest coraz lepiej znana współczesnym lekarzom.

http://www.dziennik.pl/nauka/article145528/Gdy_klawiatura_jest_wazniejsza_od_dziewczyny.html

Komórki zabiją więcej ludzi niż azbest i tytońTwój najbliższy przyjaciel - telefon komórkowy - to cichy i cieprliwy morderca. Światowej sławy neurochirurg dr Vini Khurana dowodzi, że w ciągu następnych lat komórki zaczną zbierać swe śmiertelne żniwo. Dziesięć lat używania telefonu podwaja ryzyko zachorowania na nowotwór mózgu.

http://www.dziennik.pl/nauka/article145219/Komorki_zabija_wiecej_ludzi_niz_azbest_i_tyton.html