Poniedziałkowy Przegląd Prasy

O2 wejdzie na rynek komórek... iPhone otwiera się na biznes... PiS krytykuje telekomunikacyjne plany rządu... W cieniu nielegalnego oprogramowania... Netia rozbudowuje usługi szybkiego Internetu... Fałszywek jest więcej niż prawdziwych aparatów...

COMPUTERWORLD

Jaka baza w centrum danych

Bazy danych to z reguły element krytycznej infrastruktury IT i dlatego mimo zalet oprogramowania open source w tym segmencie rynku wciąż są traktowane z rezerwą.

http://p1.idg.pl/r/0f2d1

RZECZPOSPOLITA

Internauta, który pomyłkowo sprzedał auto za 2,80 zł, wygrał w sądzie

Internauta, który chciał sprzedać samochód przez internet, przez pomyłkę ustalił jego cenę na 2,80 zł. Zanim skorygował błąd, samochód znalazł nabywcę. Sąd uznał jednak, że pechowiec nie musi sprzedawać pojazdu za tak niską cenę.

http://rp.pl/artykul/103368.html

W cieniu nielegalnego oprogramowania

Wodoodporne telefony komórkowe i mnóstwo innych gadżetów elektronicznych prezentowanych jest na trwających do niedzieli targach elektroniki użytkowej CeBIT w Hanowerze. Mimo że w targach uczestniczy ponad 5 tys. wystawców, zainteresowanie nimi spada.

http://rp.pl/artykul/103654.html

GAZETA PRAWNA

O2 wejdzie na rynek komórek

W tym roku spółka o2 wejdzie na rynek telefonii komórkowej, oferując rozmowy przez internet w technologii VoIP.

http://p1.idg.pl/r/24a9f

Netia rozbudowuje usługi szybkiego Internetu

Do 78 wzrosła liczba stacji bazowych umożliwiających Netii radiową transmisję danych w technologii WiMax. Giełdowa spółka jest liderem tej technologii w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/ba8ca

Identyfikatora nie wolno udostępniać

Przyznawane hasło i identyfikator do internetowego systemu aukcyjnego powinny podlegać takiej samej ochronie jak np. numer PIN do rachunku bankowego.

http://p1.idg.pl/r/94418

GAZETA WYBORCZA

iPhone otwiera się na biznes

Apple chce przekonać rynek, że iPhone to telefon nie tylko dla gadżeciarzy, ale też i dla menedżerów. I otwiera wnętrze swojej komórki dla programistów.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5005291.html

PiS krytykuje telekomunikacyjne plany rządu

- Projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego przygotowany przez PO-PSL osłabia pozycję konsumenta i regulatora rynku. Osłabiając prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, PO wzmocni rynkową pozycję TP SA - mówi "Gazecie" Jacek Tomczak, poseł PiS odpowiedzialny w swoim klubie parlamentarnym za zmiany w prawie telekomunikacyjnym.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5005292.html

DZIENNIK

Fałszywek jest więcej niż prawdziwych aparatów

400 tysięcy podrobionych telefonów iPhone działa w Chinach. To niesamowite, ale podrobionych komórek jest tam więcej niż oryginalnych aparatów tej marki w całej Europie.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article135265/Falszywek_jest_wiecej_niz_prawdziwych_aparatow.html