Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

PESEL2: wędrówka z bazy do bazy... Szybsza Neostrada w starej cenie... Polskie firmy na telekomunikacyjnych targach w Barcelonie... Internetowo-komputerowy strzał w dziesiątkę... Cyfrowa oferta telewizyjna będzie nadal uboga... Przedsiębiorcy: dokumentacja tylko w wersji elektronicznej... Radio wchodzi do e-sieci... Ludzki łańcuch wokół fabryki Nokii w Bochum... Niekiedy szef może czytać elektroniczną korespondencję podwładnego... Microsoft: koncern bez sternika... System systemów... Któregoś pięknego dnia Internet się zatka. i co wtedy...

RZECZPOSPOLITA

Radio wchodzi do e-sieciRMF FM rusza dziś z pięcioma muzycznymi stacjami tematycznymi w Internecie, do wakacji chce ich mieć 50. Nowe kanały zapowiada także Eska, a właściciel Radia Zet zapewnia, że też już pracuje nad swoim projektem internetowym.

http://www.rp.pl/artykul/91448.html

Niekiedy szef może czytać elektroniczną korespondencję podwładnegoPrzełożony powinien uprzedzać o monitorowaniu e-maili i rozmów telefonicznych. Musi jednak wyważyć prawo do kontroli pracownika i ochronę jego prywatności.

http://www.rp.pl/artykul/91416.html

Internetowo-komputerowy strzał w dziesiątkęUdany handel wiązany. Dostęp do Internetu sprzedawany razem z notebookami okazał się trafioną ofertą. Firmy przewidują, że w tym roku znajdą na nią trzykrotnie więcej chętnych.

http://www.rp.pl/artykul/91447.html

Cyfrowa oferta telewizyjna będzie nadal ubogaW przyszłym roku ma być siedem cyfrowych kanałów TV. Chociaż mogłoby być 14. Rząd uważa, że nie wiadomo jeszcze, czego będą chcieli widzowie i nadawcy. Przyjęty plan zakłada uruchomienie tylko jednego tzw. multipleksu.

http://www.rp.pl/artykul/91431.html

Ludzki łańcuch wokół fabryki Nokii w BochumOkoło 6 tysięcy ludzi otoczyło żywym łańcuchem fabrykę telefonów komórkowych koncernu Nokia w niemieckim Bochum, protestując w ten sposób przeciwko planom jej zamknięcia i przeniesienia produkcji do Rumunii.

http://www.rp.pl/artykul/91390.html

COMPUTERWORLD

Wędrówka z bazy do bazyZamierzenia MSWiA wobec projektu PESEL2 wywołały ożywioną dyskusję na naszym Forum, i nie tylko. Ciekawym wątkiem jest sprawa migracji danych.

http://p1.idg.pl/r/5ce30

GAZETA PRAWNA

Polskie firmy mają szanse na kontraktyKomórka z w systemem Linux, aparat z ekranem dotykowym, iPhone na nowych rynkach europejskich - to niektóre nowości, które zostaną zaprezentowane na spotkaniu branży telefonii komórkowej w Barcelonie.

http://p1.idg.pl/r/aa722

Szybsza Neostrada w starej cenieKlienci przedłużający umowę na Neostradę dostaną za te same pieniądze szybsze łącze. PTK Centertel postawi na oferty bez dotowanego telefonu.

http://p1.idg.pl/r/0a754

Przedsiębiorcy: dokumentacja tylko w wersji elektronicznejPrzedsiębiorcy domagają się zniesienia obowiązku przechowywania dokumentacji pracowniczej przez 50 lat. ZUS twierdzi, że mogą pojawić się problemy z dokumentowaniem zarobków i ustalaniem wysokości świadczeń.`Dokumenty mogą być przechowywane w formie elektronicznej, jeśli będą opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym.

http://p1.idg.pl/r/07b60

GAZETA WYBORCZA

Program pocztowy wypuścił tajne daneProgram e-mailowy prawnika koncernu Eli Lilly sam sobie wybrał adresata poufnej notatki o negocjacjach koncernu z rządem USA. Wybrał najgorzej, jak mógł - dziennikarza "The New York Timesa".

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4915622.html

PRZEKRÓJ

Przetykanie Internetu Któregoś pięknego dnia Internet się zatka. i co wtedy? Naukowcy już zadali sobie to pytanie i pracują nad unowocześnieniem formuły, według której działa sieć.

http://przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3418&Itemid=51

GAZETA BANKOWA

System systemów19 listopada 2007 roku w Unii Europejskiej zaczął funkcjonować scentralizowany system wielkokwotowych rozliczeń w euro dokonywanych za pośrednictwem banków.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie

FORUM

Koncern bez sternikaJuż wkrótce otoczą nas wszędzie urządzenia podłączone do wielkiej sieci, a całe nasze życie codzienne znajdzie się w internecie - przepowiada szef Microsoftu niedługo przed odejściem.

http://p1.idg.pl/r/271b7 (fragmenty artykułu)