Poniedziałkowy Przegląd Prasy

PESEL2: wędrówka z bazy do bazy... Szybsza Neostrada w starej cenie... Polskie firmy na telekomunikacyjnych targach w Barcelonie... Internetowo-komputerowy strzał w dziesiątkę... Cyfrowa oferta telewizyjna będzie nadal uboga... Przedsiębiorcy: dokumentacja tylko w wersji elektronicznej... Radio wchodzi do e-sieci... Ludzki łańcuch wokół fabryki Nokii w Bochum... Niekiedy szef może czytać elektroniczną korespondencję podwładnego... Microsoft: koncern bez sternika... System systemów... Któregoś pięknego dnia Internet się zatka. i co wtedy...

RZECZPOSPOLITA

Radio wchodzi do e-sieci

RMF FM rusza dziś z pięcioma muzycznymi stacjami tematycznymi w Internecie, do wakacji chce ich mieć 50. Nowe kanały zapowiada także Eska, a właściciel Radia Zet zapewnia, że też już pracuje nad swoim projektem internetowym.

http://www.rp.pl/artykul/91448.html

Niekiedy szef może czytać elektroniczną korespondencję podwładnego

Przełożony powinien uprzedzać o monitorowaniu e-maili i rozmów telefonicznych. Musi jednak wyważyć prawo do kontroli pracownika i ochronę jego prywatności.

http://www.rp.pl/artykul/91416.html

Internetowo-komputerowy strzał w dziesiątkę

Udany handel wiązany. Dostęp do Internetu sprzedawany razem z notebookami okazał się trafioną ofertą. Firmy przewidują, że w tym roku znajdą na nią trzykrotnie więcej chętnych.

http://www.rp.pl/artykul/91447.html

Cyfrowa oferta telewizyjna będzie nadal uboga

W przyszłym roku ma być siedem cyfrowych kanałów TV. Chociaż mogłoby być 14. Rząd uważa, że nie wiadomo jeszcze, czego będą chcieli widzowie i nadawcy. Przyjęty plan zakłada uruchomienie tylko jednego tzw. multipleksu.

http://www.rp.pl/artykul/91431.html

Ludzki łańcuch wokół fabryki Nokii w Bochum

Około 6 tysięcy ludzi otoczyło żywym łańcuchem fabrykę telefonów komórkowych koncernu Nokia w niemieckim Bochum, protestując w ten sposób przeciwko planom jej zamknięcia i przeniesienia produkcji do Rumunii.

http://www.rp.pl/artykul/91390.html

COMPUTERWORLD

Wędrówka z bazy do bazy

Zamierzenia MSWiA wobec projektu PESEL2 wywołały ożywioną dyskusję na naszym Forum, i nie tylko. Ciekawym wątkiem jest sprawa migracji danych.

http://p1.idg.pl/r/5ce30

GAZETA PRAWNA

Polskie firmy mają szanse na kontrakty

Komórka z w systemem Linux, aparat z ekranem dotykowym, iPhone na nowych rynkach europejskich - to niektóre nowości, które zostaną zaprezentowane na spotkaniu branży telefonii komórkowej w Barcelonie.

http://p1.idg.pl/r/aa722

Szybsza Neostrada w starej cenie

Klienci przedłużający umowę na Neostradę dostaną za te same pieniądze szybsze łącze. PTK Centertel postawi na oferty bez dotowanego telefonu.

http://p1.idg.pl/r/0a754

Przedsiębiorcy: dokumentacja tylko w wersji elektronicznej

Przedsiębiorcy domagają się zniesienia obowiązku przechowywania dokumentacji pracowniczej przez 50 lat. ZUS twierdzi, że mogą pojawić się problemy z dokumentowaniem zarobków i ustalaniem wysokości świadczeń.`Dokumenty mogą być przechowywane w formie elektronicznej, jeśli będą opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym.

http://p1.idg.pl/r/07b60

GAZETA WYBORCZA

Program pocztowy wypuścił tajne dane

Program e-mailowy prawnika koncernu Eli Lilly sam sobie wybrał adresata poufnej notatki o negocjacjach koncernu z rządem USA. Wybrał najgorzej, jak mógł - dziennikarza "The New York Timesa".

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4915622.html

PRZEKRÓJ

Przetykanie Internetu

Któregoś pięknego dnia Internet się zatka. i co wtedy? Naukowcy już zadali sobie to pytanie i pracują nad unowocześnieniem formuły, według której działa sieć.

http://przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3418&Itemid=51

GAZETA BANKOWA

System systemów

19 listopada 2007 roku w Unii Europejskiej zaczął funkcjonować scentralizowany system wielkokwotowych rozliczeń w euro dokonywanych za pośrednictwem banków.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie

FORUM

Koncern bez sternika

Już wkrótce otoczą nas wszędzie urządzenia podłączone do wielkiej sieci, a całe nasze życie codzienne znajdzie się w internecie - przepowiada szef Microsoftu niedługo przed odejściem.

http://p1.idg.pl/r/271b7 (fragmenty artykułu)