Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Internauci ratują XP... Rewolucja w przetargach na sprzęt komputerowy... Tell rozbuduje sieć sprzedaży... Handel wydaje miliardy na informatyzację... Komputerowe firmy wybierają Poznań... Nokia zamyka fabrykę w Niemczech...

COMPUTERWORLD

Wszystko w sieci Czy usługi typu "online backup" zastąpią klasyczne systemy do tworzenia kopii bezpieczeństwa? Duże przedsiębiorstwa stopniowo tracą kontrolę nad lawinowo wzrastającym wolumenem danych biznesowych. Analitycy IDC przewidują, że przychody dostawców usług typu online backup w modelu Software-as-a-Service wzrosną w ciągu najbliższych 3 lat ponad trzykrotnie.

http://p1.idg.pl/r/394dd

RZECZPOSPOLITA

Urząd reguluje rynek, ministerstwo reguluje prawoStrategia musi rozstrzygnąć, w którą stronę chcemy iść, a rolą regulatora będzie realizowanie tej wizji - mówi wiceminister infrastruktury Andrzej Panasiuk.

http://rp.pl/artykul/85637.html

Internauci ratują XPPonad 30 tysięcy internautów podpisało petycję do firmy Microsoft, aby cofnęła decyzję o zaprzestaniu sprzedaży systemu Windows XP w czerwcu tego roku.

http://rp.pl/artykul/85445.html

Handel wydaje miliardy na informatyzację Ponad 2 miliardy złotych wydadzą w tym roku sieci handlowe na sprzęt i usługi informatyczne. Sprawna kontrola nad coraz większymi spółkami bez systemu zarządzającego sklepami staje się niemożliwa.

http://rp.pl/artykul/85626.html

Darmowy lnternet do obiaduOperatorem największej liczby hot spotów - dzięki którym korzystając z przenośnego komputera z kartą bezprzewodową lub innego mobilnego sprzętu można wejść do sieci - jest PTC, operator sieci Era.

http://rp.pl/artykul/85360.html

Właściciel Playa stara się przejąć fińskiego operatora komórkowegoIslandzki Novator, który kontroluje Netię i P4, walczy o kontrolę nad fińskim operatorem Elisa. Dzisiaj odbędzie się walne zgromadzenie mocno poróżnionych akcjonariuszy tej spółki.

http://rp.pl/artykul/85627.html

Komórka groźna dla dzieckaNiezwłocznie trzeba podjąć poważne badania nad wpływem telefonów komórkowych i innych urządzeń bezprzewodowych na dzieci i kobiety w ciąży. Taki postulat wysuwają naukowcy amerykańscy, którzy doradzają władzom federalnym.

http://rp.pl/artykul/85304.html

Czeka nas rewolucja w przetargach na sprzętFirmy oferujące sprzęt komputerowy pobierający zbyt dużo prądu już wkrótce nie będą mogły startować w przetargach. W Polsce mało kto zdaje sobie z tego sprawę.

http://rp.pl/artykul/85572.html

GAZETA WYBORCZA

Niemcy wściekli na NokięNiemieccy politycy wymieniają telefony komórkowe. Powód? Nokia zapowiedziała, że zamyka swoją wielką fabrykę w Niemczech i zwalnia rzeszę pracowników.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4851240.html

Czy zdążymy z TV cyfrową?Rok 2012 to nie tylko mistrzostwa Europy w piłce nożnej organizowane przez Polskę wspólnie z Ukrainą. To także termin całkowitego wyłączenia telewizji analogowej i przejścia na emisję cyfrową w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4853999.html

PULS BIZNESU

Polska, cicha rewolucja w wirtualnej rzeczywistościRośnie liczba łączy szerokopasmowych. W rezultacie coraz popularniejsze stają się rozrywka i treści wideo.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=57816d07-de54-4de6-ac31-d61723adc6b0&date=2008-01-21

(dostęp płatny)

Komputerowe firmy wybierają PoznańSiedem firm, w tym John Deere, ProLogis, Talex czy Allegro.pl, myśli o inwestycjach w Poznaniu, gdzie właśnie pojawiła się strefa ekonomiczna.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=798fc202-3494-46ac-bdfc-5a0ceb904e30&date=2008-01-21

(dostęp płatny)

Tell rozbuduje sieć sprzedażyTell na razie rozwija się dzięki własnym siłom. Z przejęć jednak nie zrezygnował. Zapewnia, że rozmowy o akwizycjach trwają.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=4e8f78d8-48f0-42c7-b064-ec54549cd748&date=2008-01-21

(dostęp płatny)

POLSKA

Komórka pomoże ci w TatrachOperator telefonii komórkowej będzie mógł przekazywać TOPR i GOPR informacje, gdzie znajduje się komórka poszukiwanej osoby.

http://www.polskatimes.pl/2,18196.htm

POLITYKA

Poczuj ból prawdziwej symulacjiGracze są wciąż niezadowoleni z poziomu realizmu w grach, mimo że dzięki coraz większej mocy obliczeniowej nowoczesnych komputerów PC i możliwościom najnowszych kart graficznych gry video oferują przeżycia jakie dziesięć czy piętnaście lat temu trudno było sobie nawet wyobrazić. Gracze chcą jednak nowych wrażeń.

http://technopolis.polityka.pl/2008/fps-tylko-dla-odwaznych