Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TP łamie prawo polskie i unijne... Internetowa ofensywa banku PKO BP... Kolejne przejęcia Infovide-Matrix... Ogień, woda i mrówki wśród przyczyn utraty danych... Królowa debiutuje na YouTube... Wyślemy 400 mln świątecznych życzeń esemesowych...

COMPUTERWORLD

Swobodna podróż po Europie

Wreszcie będzie można przejechać z Tallina do Lizbony bez zatrzymywania się na granicach. Pójść na piwo na Słowację podczas wędrówki po górach bez konieczności szukania najbliższego przejścia granicznego. Oto najprostsze przykłady korzyści, jakie daje nam pełne uczestnictwo Polski, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Słowacji, Słowenii i Węgier w strefie Schengen. Nie byłoby to możliwe bez dostępu do jej systemu informacyjnego (SIS1+).

http://p1.idg.pl/r/2f8ae

RZECZPOSPOLITA

Internetowa ofensywa banku PKO BP

iPKO będzie nowym logo usług internetowych. Bank zostanie operatorem komórkowym.

http://rp.pl/artykul/78892.html

SMS: świąteczne szaleństwo

Komórki zamiast kartek. W tym roku wyślemy ok. 400 mln świątecznych esemesowych życzeń, zaś noworocznych - ok. 500 mln. Dwukrotnie więcej niż w 2006 roku.

http://rp.pl/artykul/79174.html

Ogień, woda i mrówki wśród przyczyn utraty danych

Aby stracić dane z komputera czy przenośnej pamięci USB najczęściej wystarczy oblać urządzenia sokiem, wrzucić do wody, włożyć do ognia czy wyprać w pralce.

http://rp.pl/artykul/79025.html

Strona internetowa łączy zgubione rękawiczki

Na stronie internetowej założonej przez studentkę z Pittsburgha znalezione przez przechodniów pojedyncze rękawiczki rozpaczliwie apelują o pomoc w odnalezieniu swej pary. A gdy zgłosi się ich właściciel, triumfalnie ogłaszają: "znów razem!".

http://rp.pl/artykul/79022.html

Niebezpieczne esemesy

Pierwsza w Nowej Zelandii, trzecia na świecie ofiara texting synosynovitis, czyli "choroby esemesowej". 20-letnia studentka stomatologii Fleur de Vere Beavis pisała do 100 esemesów dziennie i w efekcie wystąpił u niej silny stan zapalny kciuka i części dłoni.

http://rp.pl/artykul/79078.html

GAZETA PRAWNA

TP łamie prawo polskie i unijne

Telekomunikacja Polska musi zapłacić 75 mln zł kary za dyskryminowanie konkurentów na rynku usług internetowych - uznał prezes UOKiK.

http://p1.idg.pl/r/7911c

GAZETA WYBORCZA

Cyberoszuści z liceum

Dwóch licealistów założyło stronę internetową do złudzenia przypominającą witrynę jednego z banków. I w ciągu kilku dni z kont klientów wykradli ok. 70 tys. zł.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4786178.html

USA: Google może przejąć DoubleClick

Internetowy gigant dostał od Federalnej Komisji ds. Handlu (FTC) zielone światło na przejęcie spółki DoubleClick. By jednak wystrzelić korkami z szampana, Google musi jeszcze poczekać na decyzję Komisji Europejskiej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4786179.html

PULS BIZNESU

Kolejne przejęcia Infovide-Matrix

Spółka informatyczna Infovide-Matrix prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji, które może sfinalizować w ciągu przyszłego roku.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=d6542b23-a8b8-4e1a-aed8-91271ca45b02

Spółki zależne Netii przejęły kolejnych dostawców Internetu

Lanet i Internetia, spółki zależne Netii, przejęły kolejnych dostawców Internetu.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=04a42d2b-c53d-4fc5-b3b7-1df6d78620d3

ŻYCIE WARSZAWY

Królowa debiutuje na YouTube

Wiatr zmian powiał w Pałacu Buckingham. W tym roku brytyjska królowa świąteczne życzenia złoży przez internet. Na YouTube.com jest już królewski kanał. Po pół wieku wystąpień w telewizji monarchini postawiła na nowe technologie.

http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead04&&news_cat_id=17&news_id=176438&layout=1&forum_id=52344&page=text