Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Plus chce przejąć salony dilerskie... Orange musi zmienić abonament... Platforma internetowa TiVi.pl... Tanie notebooki zmienią rynek... Przybędzie ponad 5 mln kart SIM... Ataki internetowe z Polski... Walka ze spamerami...

COMPUTERWORLD

USA: Lotniska z dostępem do danych FBI

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęto testy nowego systemu identyfikacji obcokrajowców. Program oparty na analizie odcisków wszystkich 10 palców u rąk będzie miał możliwość bezpośredniego połączenia z systemem bazodanowym FBI.

http://p1.idg.pl/r/ae7ef

RZECZPOSPOLITA

Tanie notebooki zmienią rynek

Przemysł komputerowy ma nowy hit - komputery w cenie 200 dolarów. Po nadspodziewanie dobrym przyjęciu w USA tanie notebooki już niedługo trafią do Polski.

http://rp.pl/artykul/75495.html

AOL wchodzi nad Wisłę

Światowy gigant technologiczny AOL wchodzi do Polski. Amerykański potentat powalczy z rodzimymi portalami o ponad 400 mln zł wpływów z internetowych reklam.

http://rp.pl/artykul/74959.html

Plus chce przejąć salony dilerskie

Niekorzystne umowy dla dilerów sieci Plus mają zmusić ich do oddania kontroli nad salonami. Takie rozwiązania zaleciła operatorowi znana firma doradcza.

http://rp.pl/artykul/75467.html

Utrata przywileju domniemania niewinności powstrzyma spamerów?

Chociaż rozsyłanie spamu jest niezgodne z prawem, walka z nim przypomina tę z wiatrakami.

http://rp.pl/artykul/75124.html

Toyota obiecuje: robot w każdym domu

W 2010 roku nasze maszyny trafią do mieszkań, domów opieki i szpitali - zapewnia prezes Toyoty Katsuaki Watanabe.

http://rp.pl/artykul/75241.html

Wnuczku, daj pograć dziadkowi

Zabawa konsolami gier nie musi wcale oznaczać biernego siedzenia przed telewizorem. Nowe urządzenia używane są do rehabilitacji ruchowej czy walki z depresją. Korzystają z nich również osoby starsze.

http://rp.pl/artykul/75239.html

GAZETA PRAWNA

W tym roku w Polsce przybędzie ponad 5 mln kart SIM

W końcu roku co 40 karta SIM działająca w polskich sieciach komórkowych będzie należała do klienta nowego operatora, czyli sieci Play lub operatorów wirtualnych.

http://p1.idg.pl/r/f4319

GAZETA WYBORCZA

Internet u sołtysa

Jest szansa na to, by mieszkańcy nawet małych wiosek mieli dostęp do internetu. Są na to miliardy z Unii, są i obrotni wójtowie. A tam, gdzie obrotnych wójtów nie ma, rząd będzie budował infrastrukturę ramię w ramię z komercyjnymi operatorami.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4746243.html

Orange musi zmienić abonament, klienci uciekną?

Niemal 5,5 mln abonentów sieci komórkowej Orange będzie mogło wiosną opuścić swego operatora, nie ponosząc żadnej kary za wcześniejsze zerwanie umowy.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4743564.html

GAZETA.PL

Platforma internetowa TiVi.pl

Agora i ATM Grupa wprowadziły na swoją platformę internetową TiVi.pl nową ofertę. Użytkownicy serwisu mogą obejrzeć "Wagę" - jeden z pierwszych w Polsce miniseriali internetowych, zobaczyć materiały z telewizyjnego programu "Happy Hour" oraz poznać kulisy tworzenia kultowego serialu na kanale "Świat według Kiepskich making off".

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4742433.html

PULS BIZNESU

Około 3 proc. internetowych ataków na sektor finansowy pochodzi z Polski

Około 3% internetowych ataków na instytucje sektora finansowego na świecie pochodzi z Polski, wynika z raportu firmy Symantec na temat zagrożeń pochodzących z internetu. Z Chin pochodziło 26% ataków, a z USA 20%.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=59dbfbb8-05ec-406d-9e91-d0bce8b0fc74

GAZETA BANKOWA

Konkurencja dla monety

Szybki rozwój technologii zmienia wszystkie dziedziny życia sprawiając,że rzeczy dotychczas niemożliwe stają się powszechnie dostępne i ułatwiają życie.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie