Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Częstotliwości dla CenterNet i Mobyland... Proces między Sygnity a Lumeną... PO pozwoli UKE na podział TP S.A. ... 3 miliardy numerów telefonów komórkowych na Ziemi... iPlex - kino w internecie... Miliony komputerów na usługach cybermafii...

COMPUTERWORLD

Będzie proces między Sygnity a Lumeną?Zarząd Sygnity podjął decyzję o wystąpieniu na drogę prawną przeciwko spółce Lumena, uznając, że "spekulacje podnoszone przez wiceprezes tej firmy naruszyły dobre imię spółki Sygnity i mogą mieć negatywny wpływ na wycenę walorów spółki, a także mogą stanowić czyn nieuczciwej konkurencji". Stwierdziła ona, że upadłość Sygnity może wpłynąć na datę oferty publicznej Lumeny.

http://p1.idg.pl/r/106bf

RZECZPOSPOLITA

Zanim kupisz kolejny model komórkiPrzemysł elektroniczny nie jest tak czysty i etyczny, jak się wydaje. Unia Europejska postanowiła uświadomić młodym ludziom, w jakich warunkach i z jakim wpływem na środowisko produkowane są telefony komórkowe, laptopy i odtwarzacze MP3. Kampania rusza też w Polsce.

http://rp.pl/artykul/73791.html

Komórkowe w natarciu, stacjonarne w odwrocieNa Ziemi jest już ponad 3 miliardy numerów telefonów komórkowych - policzyła firma badawcza Informa. To opowiada połowie liczby mieszkańców Ziemi.

http://rp.pl/artykul/73388.html

Dwunożne roboty na ringu w Tokio12. mistrzostwa świata dwunożnych robotów odbyły się w Tokio. W finale wzięło udział 25 konstrukcji zgłoszonych przez fanów robotyki.

http://rp.pl/artykul/73566.html

GAZETA PRAWNA

Euro 2012: nawet 2 mld zł potrzeba na inwestycje teleinformatyczneTelekomunikacja Polska szacuje związane z organizacją Euro 2012 koszty inwestycji teleinformatycznych na 1,5-2 mld zł.

http://p1.idg.pl/r/36934

GAZETA WYBORCZA

PO: Damy UKE możliwość podziału TPPrzygotujemy kilka małych nowel prawa telekomunikacyjnego, by nie narażać Polski na wyroki w Trybunale Sprawiedliwości - mówi "Gazecie" poseł Platformy Obywatelskiej Antoni Mężydło, członek sejmowej komisjii infrastruktury. Jedna z małych nowelizacji ma też dać prezesowi UKE prawo do podziału Telekomunikacji Polskiej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4726529.html

Częstotliwości dla CenterNet i MobylandNowi operatorzy komórkowi coraz bliżej. W piątek UKE oddalił protesty w sprawie ostatniego przetargu na częstotliwości GSM 1800.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4723741.html

Asseco połyka ProkomAsseco Poland i Prokom Software uzgodniły plan połączenia obu spółek.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4726616.html

Nowy szef ma wyciągnąć Motorolę z dołkaPo czterech latach u steru Motoroli ze spółki odchodzi jej szef Ed Zander.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4726524.html

Rosyjska bezpieka nie złamała telefonów BlackBerrySystemy kanadyjskich telefonów BlackBerry są tak skuteczne, że rosyjska bezpieka dopuściła je do użytku w Rosji, pod warunkiem jednak że otrzyma informacje o użytkownikach.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4726526.html

GAZETA.PL

iPlex - kino w internecie na... 50 miejsciPlex to nowy gracz na rynku, który chce zwabić widzów do internetowego kina. Jak dowiedziała się "Gazeta", projektem interesuje się Netia.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4726533.html

Miliony komputerów na usługach cybermafiiNawet 2,5 mln komputerów jest pod kontrolą cyberprzestępców - wynika z raportu FBI. Firma McAfee alarmuje, że szpiegostwo komputerowe, także rządowe, osiągnie w nowym roku niespotykaną dotąd skalę.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4726522.html

Na giełdzie debiut spółki City InteractiveNa warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) zadebiutowała w piątek spółka City Interactive, producent gier komputerowych. Na otwarciu notowań za prawa do akcji inwestorzy płacili 9,30 zł. Cena emisyjna akcji wynosiła 9 zł.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4721139.html

Zatrzymano nastoletniego przywódcę sieci hakerówNowozelandzka policja zatrzymała nastoletniego przywódcę międzynarodowej przestępczej sieci hakerów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4720900.html