Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Szybkie i chłodne: procesory nowej generacji... Faktury TP dostępne przez Internet... Polska odpowie za brak unijnej definicji abonenta... Halo Polsat bliżej startu... Związkowcy przeciw UKE... Choinka kontra bezprzewodowy Internet...

COMPUTERWORLD

Faktury TP dostępne przez Internet Od wczoraj (15 listopada) Telekomunikacja Polska umożliwiła klientom otrzymywanie rachunków za usługi w formie elektronicznej, zamiast tradycyjnego papierowego dokumentu. Jak przekonują jej przedstawiciele, jest jednym z pierwszych operatorów w kraju, którego e-faktury są zabezpieczone elektronicznym podpisem gwarantującym ich autentyczność.

http://p1.idg.pl/r/22763

IT po staremu?Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Grzegorz Bliźniuk nadal będzie odpowiadał za informatyzację. Ten dział administracji na razie pozostanie w niezmienionym kształcie.

http://p1.idg.pl/r/90b9a

RZECZPOSPOLITA

Multimedialne telefony komórkowe dla blogerów i fotoamatorówProducenci telefonów oferują klientom aparaty fotograficzne, które swymi możliwościami i jakością wykonywanych zdjęć niewiele odbiegają od kamer cyfrowych.

http://rp.pl/artykul/69879.html

Szybkie i chłodne: procesory nowej generacjiUkłady Intelu stały się mniejsze, ale szybsze. - To jeden z największych przełomów w technologii tranzystorowej w ciągu ostatnich 40 lat - uważa słynny założyciel Intelu Gordon Moore. Wykorzystujące nową technologię mikroprocesory już trafiły do komputerów.

http://rp.pl/artykul/69838.html

Choinka kontra bezprzewodowy InternetTwój bezprzewodowy Internet nie działa pod choinką? Nic dziwnego, bombki i lampki, a także samo drzewko mogą powodować zakłócenia pracy sieci - ostrzegają przedstawiciele amerykańskiej firmy AirMagnet.

http://rp.pl/artykul/70047.html

ATM jak globalne spółki W Warszawie powstanie Centrum Innowacji. Jego budowa może pochłonąć nawet 400 mln zł. Ponad 1000 osób ma tam pracować nad rozwiązaniami telekomunikacyjnymi i biotechnologicznymi.

http://rp.pl/artykul/69943.html

GAZETA PRAWNA

Polska odpowie za brak unijnej definicji abonentaMimo że Komisja Europejska od lat ponaglała polskie władze do dostosowania prawa telekomunikacyjnego do unijnych regulacji, nasze prawo do dzisiaj nie uznaje za abonentów posiadaczy telefonów na kartę.

http://gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2094.218.0.39.5.1.0.1.htm

IV kwartał będzie lepszy dla firm ITW III kwartale gwiazdą rynku IT była spółka Asseco Poland. W IV kwartale poprawa wyników będzie zależała w dużej mierze od oczekiwanych zamówień z sektora publicznego.

http://gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2094.218.0.39.8.2.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Koniec z Second LifePrzez dwa miesiące byłam awatarem. Jako Ima Tammas w każdej chwili mogłam wejść do wirtualnego świata Second Life. Ale już nie chcę tam wchodzić.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75475,4684036.html

Halo Polsat bliżej startuCyfrowy Polsat kończy wdrażanie systemu do pełnej obsługi rozliczeń usług telekomunikacyjnych.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4681318.html

TP wprowadza automaty na monetyOd stycznia z wybranych budek telefonicznych TP SA będzie można skorzystać, nie posiadając karty telefonicznej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4681319.html

Związkowcy przeciw UKEZwiązkowcy z międzyzakładowej "Solidarności" pracowników telekomunikacji będą w czwartek pikietować przez godzinę pod siedzibą Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4681317.html

GAZETA.PL

Dell nie dla Kowalskiego?W tym tygodniu z taśm łódzkiej montowni zjadą pierwsze "polskie" laptopy Della. Kto je kupi? Na razie tylko firmy i instytucje. Internauci mają dość takiej polityki koncernu i rozpoczynają międzynarodowy protest.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4683986.html

PULS BIZNESU

MediaTel rozwiązał umowę ws. zakupu Długich RozmówMediaTel podpisał z Nordkapp Financials Limited oraz z Rasting Limited, porozumienie o rozwiązaniu przedwstępnej umowy zakupu Długich Rozmów Holding - poinformował MediaTel w piątkowym komunikacie.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=6dcba987-cf34-46a6-a679-c5a4ffb3bd5d