Poniedziałkowy Przegląd Cyfrowy

W 2011 roku przetarg na szybką sieć komórkową... "Szary spam" zalewa skrzynki internautów... Internauci są już gotowi, by płacić za dostęp do treści... Kablówki sięgają po mobilny Internet... Zaskakujący obraz rosyjskich hakerów... Gmail.pl nie dla Google’a ...Obniżki cen Neostrady to kwestia kilku tygodni... Era e-maili i mobilnego marketingu, czyli jak nie zniechęcić klienta promocją... Pracował w Google i Facebooku, teraz porównuje... Realne pieniądze za wirtualne gry...

RZECZPOSPOLITA

Prezes TP: obniżki cen to kwestia kilku tygodni

W tym roku obniżki cen, a w przyszłym szybki internet - to, w skrócie, plan Telekomunikacji Polskiej na odbudowanie udziałów w rynku.

http://www.rp.pl/artykul/525808_Neostrada_bedzie_tansza.html

Realne pieniądze za wirtualne gry

Polscy producenci gier wideo szturmem zdobywają serca i portfele fanów tego rodzaju rozrywki z całego świata.

http://www.rp.pl/artykul/9211,525324_Realne_pieniadze_za_wirtualne_gry.html

Gmail.pl nie dla Google’a

Za 119 400 złotych wylicytowano na Allegro kontrowersyjną domenę Gmail.pl. Kontrowersyjną, bo choć wykorzystuje zarejestrowaną przez Google nazwę poczty, do amerykańskiego potentata nie należy. I nadal należeć nie będzie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/444608,gmail_pl_nie_dla_google_a.html

GAZETA PRAWNA

Era e-maili i mobilnego marketingu, czyli jak nie zniechęcić klienta promocją

Coraz więcej firm używa nowoczesnych narzędzi do promowania produktów i usług. Jednak dzisiaj, aby osiągnąć efekt, nie wystarczy już wysłać standardowego newslettera. Trzeba znaleźć oryginalną zachętę.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/444349,era_e_maili_i_mobilnego_marketingu_czyli_jak_nie_zniechecic_klienta_promocja.html

WYBORCZA.BIZ

Wielka gra w internecie

Miliony osób hodują w internecie świnie, doją krowy, sadzą ziemniaki, rywalizując przy tym ze znajomymi. Spółka, która to wymyśliła, jest warta miliardy, a fachowcy mówią o rewolucji na miarę Google'a.

http://wyborcza.pl/1,75248,8282110,Wielka_gra_w_internecie.html

PULS BIZNESU

Pracował w Google i Facebooku, teraz porównuje

Przez cztery lata David Braginsky pracował w Google, a trzy spędził w Facebooku. Teraz porównuje pracodawców.

http://www.pb.pl/a/2010/08/22/Pracowal_w_Google_i_Facebooku_teraz_porownuje

DZIENNIK INTERNAUTÓW

RIAA do Google: blokujmy piratów... i pedofili

Uzasadnianie cenzury internetu koniecznością walki z pedofilią to koncepcja dobrze znana polskiemu rządowi oraz w Unii Europejskiej. Teraz podchwycili ją przedstawiciele przemysłu muzycznego w USA, którzy chcą się dołączyć do debaty na temat neutralności internetu. Oczywiście chcą sieci neutralnej, tylko z blokadami dla piratów i pedofili.

http://di.com.pl/news/33263,0,RIAA_do_Google_blokujmy_piratow_i_pedofili.html

"Szary spam" zalewa skrzynki internautów

Co drugi internauta przyznaje, że ponad połowa wiadomości przychodzących na jego skrzynkę poczty elektronicznej stanowi tzw. szary spam - wynika z badania przeprowadzonego wspólnie przez firmę Microsoft, portal Onet.pl oraz serwis PCLab.pl. Niemal 60 proc. użytkowników sieci kasuje tego typu wiadomości, nawet ich nie czytając.

http://di.com.pl/news/33279,0,Szary_spam_zalewa_skrzynki_internautow.html

MEDIA2.PL

Zaskakujący obraz rosyjskich hakerów

Dwóch badaczy postanowiło zbadać, kim tak naprawdę są słynni rosyjscy hakerzy, będący od dawna zmorą Internetu. - Cały cyberprzestępczy biznes w Rosji obraca się wokół wyłudzania pieniędzy od osób z Zachodu - mówi Fiodor Jaorczkin z instytutu InfraGard.

http://media2.pl/internet/67918-zaskakujacy-obraz-rosyjskich-hakerow.html

Kablówki sięgają po mobilny Internet

Operatorzy telewizji kablowej coraz odważniej wkraczają na rynek telefonii komórkowej. Już trójka z czterech największych operatorów kablowych (Aster, Vectra i Multimedia Polska) oferuje swoim klientom Internet mobilny.

http://media2.pl/telekomunikacja/67927-kablowki-siegaja-po-mobilny-internet.html

W 2011 roku przetarg na szybką sieć komórkową

W czerwcu 2010 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił swoje plany dotyczące konkursu na częstotliwości telefonii czwartej generacji (LTE). Dziś szefowa urzędu zdradza, że przetarg na częstotliwości pod szybką sieć komórkową ma ruszyć w przyszłym roku.

http://media2.pl/telekomunikacja/67925-w-2011-roku-przetarg-na-szybka-siec-komorkowa.html

WIRTUALNE MEDIA

Strona internetowa nie musi być zarejestrowana tak jak gazeta?

Stwierdzenie przez sądy, że strona gazetabytowska.pl musi być zarejestrowana tak jak gazeta, było błędem - uznał Rzecznik Praw Obywatelskich i złożył w Sądzie Najwyższym kasację. Rzecznik chce uchylenia wyroków sądów w Słupsku, które orzekły winę wydawcy.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/strona-internetowa-nie-musi-byc-zarejestrowana-tak-jak-gazeta

INTERAKTYWNIE.COM

Internauci są już gotowi, by płacić za dostęp do treści

Na ryku musi pojawić się zmiana jakościowa sposobu sprzedaży kontentu - mówi Interaktywnie.com Dariusz Piekarski, prezes spółki Infor Biznes.

http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/biznes/internauci-sa-juz-gotowi-by-placic-za-dostep-do-tresci-16342