Ponad połowa internautów tworzy własne treści

Aż 65 proc. internautów deklaruje, że tworzy własne treści, które później publikuje m.in. w serwisach społecznościowych. Jednocześnie 85 proc. użytkowników Sieci przyznaje, że dzieli się znalezionymi w Internecie materiałami ze znajomymi - wynika z badania agencji social mediowej Think Kong i serwisu badawczego StudentsWatch.pl.

"Tylko niecałe 8 procent użytkowników Sieci deklaruje, że nigdy nie dzieli się znalezionymi treściami. 85 procent regularnie bierze udział w dyskusjach. To zjawiska, które mają bardzo duży wpływ na strategie marketingowe" - komentuje Norbert Kilen z agencji Think Kong.

Według wyników badania agencji Think Kong i portalu badawczego StudentsWatch.pl internauci są również aktywni w ocenie i komentowaniu treści w serwisach społecznościowych i na forach. Codziennie robi to ok. 6 proc. internautów, a kilka razy w tygodniu - łącznie 26 proc. Tylko co siódmy internauta nie robi tego w ogóle. Poprzez serwisy społecznościowe, fora i blogi internauci polecają również produkty i usługi z których korzystają. Aż 62 procent użytkowników Sieci robi to przynajmniej raz w miesiącu.

"To olbrzymi potencjał, który można wykorzystać. Prawie 5 procent internautów codziennie poleca komuś jakąś usługę lub produkt" - dodaje Norbert Kilen z agencji Think Kong.

Dla polskich użytkowników Internetu media społecznościowe to także wygodna forma komunikacji ze znajomymi. Ponad 40 proc. internautów codziennie kontaktuje się z przyjaciółmi przez wiadomości w serwisie społecznościowym, czat lub komunikator. Co czwarty internauta deklaruje, że robi to rzadziej - kilka razy w tygodniu. Tylko niespełna 4 proc. w ogóle nie korzysta z takich form kontaktu z innymi ludźmi.

Wyniki dotyczące form aktywości internautów są częścią większego projektu realizowanego wspólnie przez agencję Think Kong oraz portal badawczy StudentsWatch.pl. Dane dotyczące innych obszarów będą udostępniane bezpłatnie jeszcze w lutym b.r. Badanie zrealizowano w styczniu 2012 roku na losowo dobranej próbie 1880 użytkowników Internetu w wieku powyżej 16 lat, metodą CAWI.