Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Południowokoreańska policja weszła do biur Google

Południowa Korea to najnowszy kraj, który wszczyna dochodzenie w sprawie zbierania przez Google danych z sieci Wi-Fi.

Południowokoreańska policja weszła do biur Google w związku ze śledztwem dotyczącym usługi Street View. Podczas robienia zdjęć do tej usługi Google zbierało też dane z sieci Wi-Fi.

Koreańska policja poinformowała, że wszczęła śledztwo w sprawie nieautoryzowanego zbierania danych i nielegalnego podsłuchiwania.

Londyńskie biuro Google potwierdziło nalot policji. "Będziemy współpracować ze śledczymi i odpowiemy na ich wszelkie pytania" - poinformowała firma w oświadczeniu.

Dochodzenie rozpoczęto po wznowieniu przez Google zbierania danych do usługi Street View w niektórych krajach po przerwie spowodowanej problemami prawnymi.

W odpowiedzi na wniosek o kontrolę przez niemiecki urząd odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych, Google przyznało, że w maju zbierało informacje takie jak SSID (Service Set Identifier) i MAC (Media Acces Control) z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi.

Przyznanie się uruchomiło lawinę śledztw w innych krajach , m.in. we Francji, Włoszech, Wielkie Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii. Śledztwo w Niemczech jest w toku.

Firma przyznała się omyłkowego zbierania danych i jednocześnie stwierdziła, że zbierała fragmenty ruchu w Sieci, gdy ich Wi-Fi automatycznie zmieniało kanał co pięć sekund. Mimo to przez pięć sekund z sieci Wi-Fi można pobrać całkiem dużą ilość danych.