Polskie Książki Telefoniczne w Bankierze

Wortal finansowy Bankier.pl rozpoczął współpracę z Polskimi Książkami Telefonicznymi, udostępniając swoim użytkownikom bazę ponad 800 tys. adresów.

Współpraca rozpoczęła się na początku sierpnia 2001 r. Jest to trzecia po Teleadresonie oraz bazie firm Hoppenstedt Bonnier Information oferta serwisu adresowego w witrynie Bankiera. "Nie wynika to z żadnych szczególnych różnic między zawartością tych serwisów" - mówi Anna Stankiewicz z Bankiera. "Uznaliśmy po prostu, że serwis PKT jest na tyle popularny, iż przyciągnie Internautów także do naszej witryny". Partnerzy nie chcą zdradzić formy porozumienia, zasady, ani wielkości rozliczeń.

Obok wyszukiwarki bazy danych, wspólny serwis internetowy Bankier.pl i PKT zawiera linki pozwalające dotrzeć do wszystkich oficjalnych książek telefonicznych na świecie. Stanowi to bazę 184 książek adresowych i około 130 milionów numerów telefonów. PKT oferują również przewodniki, za pomocą których można znaleźć całodobową aptekę, sklep, stację benzynową lub bankomat w jednym z 6 miast w Polsce.

PKT należy do amerykańskiego koncernu telekomunikacyjnego Verizon i norweskiej firmy wydawniczej Telenor Media (należącej do operatora telefonicznego Telenor).