Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Polskie Google Book Search o krok bliżej

Google oficjalnie rozpoczęło program partnerski Google Book Search w Polsce. Na rozpoczętych dzisiaj międzynarodowych targach książki w Warszawie Santiago de La Mora z Google namawiał polskich wydawców do uczestnictwa w programie.

Mora przekonywał wydawców, że uczestnictwo w Book Search to szansa na dotarcia ze swoimi tytułami do milionów Polaków w Polsce oraz za granicą. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie, na sali było ok. 50 osób - przedstawicieli wydawnictw, niebawem powinniśmy spodziewać się polskich książek w wyszukiwarce Google Book Search.

Darmowa usługa Book Search pozwala użytkownikom przeszukiwać pełny tekst książek, a także a także przejść bezpośrednio z wyników wyszukiwania do strony internetowej wydawcy lub sklepu internetowego oferującego daną pozycję.

Od dzisiaj dostępna jest stron internetowahttp://books.google.pl dzięki której wydawcy mogą zgłaszać swoje książki, które trafią następnie do wyszukiwarki. To pierwszy krok na drodze do uruchomienia polskojęzycznej wyszukiwarki pełnej treści książek.

-W ramach programu Google Book Search współpracujemy z wydawnictwami z całego świata - od Indii aż po Australię. Są to zarówno międzynarodowi potentataci, jak i małe firmy wydające publikacje niszowe- mówi Artur Waliszewski, country business manager, Google Poland. -Chcemy pomóc wydawcom i autorom w promowaniu ich dzieł, zachęcić użytkowników do odkrywania większej liczby książek, a także zwiększyć widoczność i potencjał handlowy popularnych tytułów.

Na całym świecie z usługi Book Search korzysta już ponad 10 tys. wydawnictw.

O tym, że polskie książki będą dostępne w Google poinformował nas w listopadzie ubiegłego roku Jens Redmer, odpowiedzialny za program Google Book Search w naszym regionie. W wywiadzie Redmer dokładnie wyjaśnia zasady działania Google Book Search.