Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Polski e-commerce rekrutuje

Koniec roku to okazja do znalezienia pracy w e-commerce, a w tym roku jest jej o 76% więcej w porównaniu z 2009 - wynika z danych otoPraca.pl.

Pracodawcy z tego sektora poszukują wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów IT na stanowiska związane z programowaniem, administrowaniem, rozwojem serwisów, pozycjonowaniem SEO/SEM.

Oprócz tego zatrudniane są osoby bez fachowej wiedzy informatycznej. E-commerce potrzebuje komunikatywnych konsultantów do telefonicznej i mailowej obsługi klienta, zorganizowanych pracowników do działu pakowania i wysyłki, a także osób z dobrą znajomością obsługi komputera do prowadzenia aukcji internetowych.

- Z końcem roku można zaobserwować wzrost liczby ogłoszeń o pracę w branży e-commerce. Co więcej w tym roku, wzrost ten jest o 76% większy w porównaniu z rokiem poprzednim - podaje Marta Krauze z serwisu otoPraca.pl.

Zarobki kształtują się od około tysiąca do kilku tysięcy złotych, w zależności od kwalifikacji i stanowiska. Osoby odpowiedzialne za pakowanie i wysyłkę mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 1000 - 1500 zł netto, konsultanci około 1500 zł, a specjaliści IT od 2500 zł netto.

Jako, że grudzień to wyjątkowo pracowity okres w branży e-commerce, wiele sklepów internetowych decyduje się na zatrudnianie pracowników sezonowych.

Aby wypełnić luki w rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych centrach wysyłkowych, Amazon zamierza zatrudnić na te Święta aż 15,5 tyś sezonowych pracowników.

Także polskie sklepy internetowe zatrudniają pomocników na Święta. W razie potrzeby, rekrutację rozpoczynają np. Merlin.pl, Zadowolenie.pl czy Empik.pl.