Polski e-commerce rekrutuje

Koniec roku to okazja do znalezienia pracy w e-commerce, a w tym roku jest jej o 76% więcej w porównaniu z 2009 - wynika z danych otoPraca.pl.

Pracodawcy z tego sektora poszukują wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów IT na stanowiska związane z programowaniem, administrowaniem, rozwojem serwisów, pozycjonowaniem SEO/SEM.

Oprócz tego zatrudniane są osoby bez fachowej wiedzy informatycznej. E-commerce potrzebuje komunikatywnych konsultantów do telefonicznej i mailowej obsługi klienta, zorganizowanych pracowników do działu pakowania i wysyłki, a także osób z dobrą znajomością obsługi komputera do prowadzenia aukcji internetowych.

- Z końcem roku można zaobserwować wzrost liczby ogłoszeń o pracę w branży e-commerce. Co więcej w tym roku, wzrost ten jest o 76% większy w porównaniu z rokiem poprzednim - podaje Marta Krauze z serwisu otoPraca.pl.

Zarobki kształtują się od około tysiąca do kilku tysięcy złotych, w zależności od kwalifikacji i stanowiska. Osoby odpowiedzialne za pakowanie i wysyłkę mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 1000 - 1500 zł netto, konsultanci około 1500 zł, a specjaliści IT od 2500 zł netto.

Jako, że grudzień to wyjątkowo pracowity okres w branży e-commerce, wiele sklepów internetowych decyduje się na zatrudnianie pracowników sezonowych.

Aby wypełnić luki w rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych centrach wysyłkowych, Amazon zamierza zatrudnić na te Święta aż 15,5 tyś sezonowych pracowników.

Także polskie sklepy internetowe zatrudniają pomocników na Święta. W razie potrzeby, rekrutację rozpoczynają np. Merlin.pl, Zadowolenie.pl czy Empik.pl.