Polski Flock z Onet.pl

Onet.pl jest partnerem oficjalnej polskiej wersji przeglądarki internetowej Flock.

- "Flock jest kolejnym przykładem otwartej i wieloplatformowej współpracy Onetu z największymi światowymi partnerami. Wspólnie możemy zaoferować produkt oparty o nowatorskie rozwiązania Flocka, który ułatwia korzystanie z wielu społecznościowych zasobów portalu" - mówi Marcin Langowski, Dyrektor Operacyjny Społeczności w Grupie Onet.pl

Oparta na silniku Mozilla, przeglądarka Flock jest dedykowana dla tych użytkowników, którzy aktywnie uczestniczą w życiu internetowych społeczności.

Przeglądarka wspiera wszystkie najpopularniejsze serwisy społecznościowe, w tym: YouTube, MySpace czy Twitter. Jako jedyna umożliwia np. korzystanie z funkcji Facebook Chat podczas przeglądania internetu. W wydaniu przygotowanym dla użytkowników Onet.pl przygotowana została również domyślna obsługa usług oferowanych przez portal. Wśród nich jest OnetBlog, poczta i serwis Foto.onet.pl.

Wyjątkowy charakter Flocka, to jednak nie tylko domyślne linki, które ułatwiają nawigację. Twórcy umieścili w niej mechanizmy przyspieszające sprawdzanie poczty, czy publikowanie wpisów na blogu. Nie trzeba otwierać strony serwisu (np.: blog.onet.pl) w którym posiadamy bloga, wystarczy wprowadzić dane do konta w przeglądarce i z jej poziomu można publikować własne przemyślenia.

To samy dotyczy również fotografii (np.: Flickr lub Ludzie.onet.pl).

W przypadku serwisów, jak Ludzie lub Facebook, Flock oferuje jeszcze inny zestaw funkcji. Ułatwia przesyłanie znajomym wiadomości i emocji, podgląd ich profilu lub zmianę statusu. Można zobaczyć również jakie materiały multimedialne zostały przez nich dodane i wyświetlić swoją społecznościową mapę.

Domyślną wyszukiwarką przeglądarki jest wyszukiwarka Onetu. Przeglądarkę Flock w wersji 2.5 można pobrać bezpłatnie ze strony flock.onet.pl.