Polskapresse współpracuje ze Streemo

Spółka Streemo, należąca do giełdowej Grupy One-2-One, przygotowała dla Polskapresse platformę do tworzenia serwisów o charakterze społecznościowym, w tym w wersji white label, czyli subkreator społeczności. Już wkrótce pojawią się nowe projekty internetowe Polskapresse stworzone w technologi Streemo.

"Narzędzia udostępnione przez Steeemo wspierać będą budowanie lojalności naszych czytelników" - mówi Paweł Nowacki, dyrektor rozwoju serwisów kontentowych Polskapresse.

Polskapresse wykorzysta to narzędzie do budowania własnych serwisów o charakterze redakcyjnym. W udostępnionej wersji "white label" możliwe jest tworzenie interaktywnych projektów na gotowym mechanizmie pod dowolną domeną.

Jako "serwisy o charakterze redakcyjnym" należy rozumieć serwisy informacyjne z elementami społecznościowymi. Do takich stron Polskapresse należą np. Ekstraklasa.pl czy serwis dziennikarstwa społecznościowego Wiadomosci24.pl. Już wkrótce usłyszymy o nowych projektach informacyjno-społecznościowych Polskapresse, które oparto na technologi Streemo.

Serwisy internetowe Polskapresse mają zasięg ponad 27 proc. i prawie 5 mln użytkowników (PBI/Gemius, XI’09), co daje 14 pozycję w polskim internecie.