Polskapresse: "reorganizacji działalności internetowej" ciąg dalszy

W czerwcu br. w pionie internet Grupy Wydawniczej Polskapresse rozpoczęły się działania, które spółka określiła mianem "reorganizacji działalności internetowej". Pierwszym wynikiem reorganizacji były zwolnienia. Dziś z kolei spółka poinformowała o awansach.

Redaktorem naczelnym serwisu dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl zostaje Tomasz Kowalski. Zastępuje na tym stanowisku Pawła Nowackiego, który od kwietnia br. zajmował także stanowisko menadżera ds. rozwoju wszystkich serwisów informacyjnych Grupy Polskapresse.

Serwis, na którego czele stanie Tomasz Kowalski przyciąga ok. 700 tys. użytkowników miesięcznie, którzy generują 2 mln odsłon (za Megapanel PBI/Gemius, czerwiec 2009). Zasięg Wiadomości24.pl powoli rośnie (w porównaniu z czerwcem 2008 r., serwis odwiedziło 170 tys. użytkowników więcej).

Polskapresse: "reorganizacji działalności internetowej" ciąg dalszy

Paweł Nowacki

Jednocześnie Paweł Nowacki (dotychczasowy redaktor naczelny Wiadomości24) awansował na dyrektora rozwoju serwisów kontentowych. Pawłowi Nowackiemu podlegać będą regionalni menadżerowie rozwoju serwisów kontentowych, którzy odpowiadać będą za rozwój i integrację serwisów Polskatimes.pl i NaszeMiasto.pl, a w przyszłości także nowych serwisów informacyjnych w swoich regionach.

Na razie nowe stanowiska utworzono w czterech oddziałach i zajmują je:

- w Polskapresse Oddział Prasa Bałtycka - Artur Kiełbasiński

- w Polskapresse Oddział Prasa Krakowska - Wojciech Harpula

- w Polskapresse Oddział Prasa Łódzka - Marek Miller

- w Polskapresse Oddział Prasa Wrocławska - Katarzyna Zimna.

Docelowo Grupa Polskapresse planuje powołanie takich stanowisk w każdym swoim oddziale.

NaszeMiasto.pl to perła w koronie Polskapresse. Największy z serwisów internetowych wydawnictwa przyciąga ponad 2 mln (real users) użytkowników miesięcznie i wciąż dynamicznie zwiększa zasięg. Powoli, ale sukcesywnie, rośnie także Polskatimes.pl - blisko 300 tys. użytkowników w czerwcu 2009.

W czerwcu br., w ramach "reorganizacji działalności internetowej", Polskapresse rozstała się z Benitą Jakubowską, pełnomocnikiem zarządu ds. internetu, i Adamem Gocałą, dyrektorem wydawniczym serwisów internetowych (ich obowiązki przejęli menedżerom z pionu internet).

Jak tłumaczył wtedy Grzegorz Haftarczyk, wiceprezes Polskapresse - "Strategię internetową Polskapresse tworzył i dalej tworzy Zarząd Polskapresse. Zarówno pełnomocnik ds. Internetu, jak i dyrektor ds. wydawniczych serwisów informacyjnych odpowiadali za jej realizację. Obecnie jesteśmy w trakcie dużych zmian na rynku mediów. Internet rozwija się bardzo szybko i zajmuje coraz silniejszą pozycję na rynku reklamowym. Dodatkowo borykamy się z kryzysem gospodarczym. Musimy dostosować firmę do zmieniających się warunków rynkowych, stąd reorganizacja działalności internetowej i likwidacja niektórych stanowisk."

W czerwcu br. Polskapresse rozpoczęła także proces fuzji spółek Sylaba i Gratka, scalając je w spółkę Gratka Technologia.