Polskapresse pomoże budować lokalne społeczności

Polskapresse uruchomiła platformę do budowania lokalnych serwisów społecznościowych Dzielnicowo.pl.

Pod koniec stycznia poinformowaliśmy, że Polskapresse zamierza wypuścić na rynek nowe projekty internetowe, stworzone w technologi Streemo. Właśnie uruchomiony została serwis Dzielnicowo, obecnie dostępny jeszcze w wersji beta.

Platforma Dzielnicowo.pl umożliwia internautom budowanie nawet niewielkich społeczności, gromadzących się wokół najbliższego otoczenia, dzielnicy, ulicy, czy też wspólnych pasji, np. klubu piłkarskiego.

"Dodatkowo z internautami dzielimy się wytworzoną przez nasze serwisy treścią. Docelowo każdy będzie mógł w zbudowanej przez siebie społeczności publikować widgety z naszych serwisów, w tym z ogłoszeniami z portalu Gratka.pl" - zapowiada Paweł Nowacki, dyrektor rozwoju serwisów kontentowych Polskapresse. Obecnie dostępne są informacje ze stron: Polskatimes.pl i dzienników regionalnych, Motofakty.pl, Ekstraklasa.net, Wiadomości24.pl.

Matury2010.pl to pierwszy serwis społecznościowy uruchomiony na platformie Dzielnicowo.pl. Strona Matury2010.pl powstała przy okazji cyklu edukacyjnego z testami maturalnymi prowadzonego przez dzienniki Polskapresse "Edukacyjne Korki we Wtorki". "Dzielnicowo.pl to prosty i intuicyjny system dostępny także dla redaktorów Polskapresse. Mamy nadzieję, że dzięki temu w krótkim czasie uruchomimy kolejne serwisy tematyczne" - dodaje Paweł Nowacki.

Polskapresse pomoże budować lokalne społeczności

Udostępnienie internautom platformy do budowania serwisów społecznościowych i dzielenie się z nimi treścią redakcyjną ma na celu zwiększanie zasięgu produktów Polskapresse i jest elementem budowania pozycji lidera Polskapresse na rynkach lokalnych i regionalnych.