Polskapresse inwestuje w Coigdzie.pl

Wydawca mediów regionalnych i lokalnych nabył 33%. udziałów serwisu coigdzie.pl. Jednocześnie Polskapresse podniosła kapitał tej spółki. Kierować ma nią dotychczasowy zarząd. To kolejna inwestycja Polskapresse w internecie po przejęciu większościowych udziałów w Gruper.pl.

W portfolio Polskapresse znajdują się prasa płatna i bezpłatna, witryny internetowe oraz drukarnie. Zdaniem Grzegorza Haftarczyka, wiceprezesa wydawcy, agregator treści jakim jest coigdzie.pl uzupełnia dotychczasową, skupioną na lokalnych społecznościach, ofertę spółki. Jak podkreśla Haftarczyk, przede wszystkim jednak wzmacnia pozycję spółki na rynku rozwiązań mobilnych. Jego zdaniem, jest on w tej chwili najdynamiczniej rozwijającym się segmentem w Polsce.

Coigdzie.pl dostarcza informacje o imprezach i wydarzeniach na telefony komórkowe, za pomocą aplikacji mobilnych i lokalizatorów. Dostarczają informacji o repertuarach kin oraz teatrów, a ich aplikacje można znaleźć w Google Play, AppStore i OviStore. Od lipca 2011 roku informacje z bazy danych coigdzie.pl są dostępne na portalu naszemiasto.pl oraz w aplikacji mobilnej na iOS Rozrywka.naszemiasto.pl.

Dzięki wsparciu Polskapresse coigdzie.pl chce trafić z produktami mobilnymi na rynek lokalny. Jednocześnie Polskapresse ma umożliwić coigdzie.pl efektywną działalność na rynkach zagranicznych.