Polska reprezentacja na CeBIT

Wśród 7,5 tys. wystawców z ponad 60 krajów, którzy zaprezentują się na targach CeBIT odbywających się w dniach 12 – 19 marca w Hanowerze, nie zabraknie polskich firm.

Czternaście spośród osiemnastu polskich firm (w większości z sektora MSP) jakie zaprezentują się na targach, wystawiać się będzie na wspólnej, narodowej ekspozycji, której organizatorem jest Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Izba, w ramach działań promocyjnych, przygotowuje również Dzień Polski - seminarium na temat polskiego sektora IT, które odbędzie się 12 marca w Centrum Konferencyjnym Deutsche Messe.

Udział polskich firm we wspólnej ekspozycji zostanie dofinansowany przez PARP, lub przez Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Szacuje się, że firmy otrzymają refundację do 60% poniesionych kosztów, nie więcej jednak niż 10 tys. euro. Targi CeBIT w Hanowerze to największa na świecie i najbardziej prestiżowa impreza branży teleinformatyki i telekomunikacji. W ramach ekspozycji organizowanej przez PIIT na targach swoje produkty będą promować następujace firmy: AGMAR Telecom, AMG.net SA, ARTKOM s.c., ATEL ELECTRONICS, Component Creator, CONTEC, ELZAB SA, HEUTHES, Liberty Poland SA, Posnet Polska SA, SET, Spółka Inżynierów SIM, SOLIDEX S.A. oraz Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej SA.