Polska reprezentacja na CeBIT

Wśród 7,5 tys. wystawców z ponad 60 krajów, którzy zaprezentują się na targach CeBIT odbywających się w dniach 12 – 19 marca w Hanowerze, nie zabraknie polskich firm.

Czternaście spośród osiemnastu polskich firm (w większości z sektora MSP) jakie zaprezentują się na targach, wystawiać się będzie na wspólnej, narodowej ekspozycji, której organizatorem jest Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Izba, w ramach działań promocyjnych, przygotowuje również Dzień Polski - seminarium na temat polskiego sektora IT, które odbędzie się 12 marca w Centrum Konferencyjnym Deutsche Messe.

Udział polskich firm we wspólnej ekspozycji zostanie dofinansowany przez PARP, lub przez Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Szacuje się, że firmy otrzymają refundację do 60% poniesionych kosztów, nie więcej jednak niż 10 tys. euro. Targi CeBIT w Hanowerze to największa na świecie i najbardziej prestiżowa impreza branży teleinformatyki i telekomunikacji. W ramach ekspozycji organizowanej przez PIIT na targach swoje produkty będą promować następujace firmy: AGMAR Telecom, AMG.net SA, ARTKOM s.c., ATEL ELECTRONICS, Component Creator, CONTEC, SA, , Liberty Poland SA, Posnet Polska SA, SET, , SOLIDEX S.A. oraz Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej SA.