Polska porównywarka cen hoteli

Firma StayPoland uruchomiła porównywarkę cen bazy noclegowej - Hotelcalculator.com. Nowy serwis oferuje bazę pokojów hotelowych z ponad 20 systemów rezerwacyjnych w Europie oraz ponad 6 000 europejskich miast.

Hotelcalculator.com działa na tej samej zasadzie, co porównywarka cen produktów (np. Ceneo, Nokaut) - różni się od niej jedynie niektórymi kategoriami wyszukiwania. Mamy tu więc opcję "filtruj po gwiazdkach" (określa standard hotelu) oraz "filtruj według typu" (do wyboru hotel, apartament, hostel, bed and breakfasts oraz rezydencja). Z klasycznych funkcjonalności porównywarki mamy tu wyznaczanie przedziału cenowego oraz, co ostatnio zaimplementowały już wszystkie liczące się w Polsce porównywarki, geolokalizację. Użytkownik może też poznać dodatkowe informacje o wybranym punkcie noclegowym, a w niektórych przypadkach także obejrzeć zdjęcia.

Wśród przeszukiwanych serwisów rezerwacyjnych jest ActiveHotels.com, Venere.com czy Booking.com. Porównywarka ma duże szansę zdobyć popularność, gdyż ceny w serwisach różnią się zazwyczaj o kilkanaście euro. Ułatwieniem dla obcokrajowców jest możliwość wyświetlenia ceny w różnych walutach oraz oczywiście to, że serwis dostępny jest w siedmiu wersjach językowych. Prawdopodobnie będzie musiał zostać przetłumaczony na kolejne, ponieważ w najbliższych tygodniach baza noclegowa Hotelcalculator.com zostanie rozszerzona o oferty z całego świata.

Za przedsięwzięciem stoi StayPoland Sp. z o.o., operator turystyki przyjazdowej do Polski oraz polskiego systemu rezerwacji hotelowych - StayPoland.com (również znajdującego się w bazie Hotelcalculator.com).