Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Polska inicjatywa w sprawie zerowej stawki VAT na internet

Po ponad roku zmagań, po ostatecznym uchwaleniu przez Sejm 22% stawki VAT na internet w Polsce przyszła pora na akcje naszych europosłów, którzy wystąpili w Parlamencie Europejskim z inicjatywą wprowadzenia zerowej stawki podatkowej na usługi internetowe.

Polska grupa europosłów złożyła pisemne oświadczenie do Komisji Europejskiej, proponując wprowadzenie zerowej stawki podatkowej na usługi internetowe w Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że takie zapisy obowiązują w Stanach Zjednoczonych (niedawno prezydent G. W. Bush podpisał ustawę o zerowej stawce na internet na kolejne 3 lata).

Zdzisław Podkański, autor oświadczenie przekonywał, że wprowadzenie takich regulacji m.in. poprawiłoby konkurencyjność naszej gospodarki i pozwoliło zbudować społeczeństwo informacyjne.

Zgodnie z regulaminem Parlamentu Europejskiego oświadczenie pisemne, aby zostało przyjęte, musi zostać podpisane w ciągu trzech miesięcy, przez co najmniej połowę posłów.

16 grudnia br. polski Sejm uchwalił nowelizację ustawy, która od 1 marca wprowadza 22% stawkę podatku VAT na internet (w tej chwili obowiązuje użytkowników końcowych i instytucje edukacyjne zwolnienie z podatku).