Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Polska filia adMaster network otwarta

Jedna z największych europejskich firm zajmujących się reklamą w Internecie – adMaster network z Monachium – otworzyła filię w Warszawie. Po CR Media, FI Polska, IDM i Adserver jest kolejną firmą na polskim rynku internetowej reklamy.

AdMaster network zamierza zbudować w Polsce internetową sieć reklamową, która obejmie zasięgiem najczęściej odwiedzane serwisy. Byłaby to pierwsza w Polsce sieć reklamowa o zasięgu ogólnoeuropejskim. Obecnie adMaster network ma prawa do umieszczania reklam w 609 witrynach w Europie (350 w Niemczech, 153 w Szwajcarii, 76 w Czechach, 25 w Polsce i 5 we Francji).

Polski oddział adMastera zamierza osiągnąć na koniec przyszłego roku 15-procentowy udział w rynku reklamy internetowej, czyli około 9 milionów złotych. Na początek firma zainwestuje w polski oddział około miliona złotych. Zysków spodziewa się pod koniec 2001 roku.

Monachijska adMaster network w 50 procentach jest własnością międzynarodowego koncernu radiowo-telewizyjnego ARBOmedia.net. W adMaster network Polska 15-procentowy udział objęła firma Link System.