Polska e-prasa w amerykańskim kiosku

NetPress Digital, właściciel serwisu z e-prasą - nexto.pl , udostępnia rodzime tytuły w amerykańskim kiosku Zinio.com.

NetPress Digital to wyłączny polski partner Zinio Systems LLC, właściciela serwisu www.zinio.com. Ponad 100 polskich gazet i czasopism wzbogaci liczący ok. 1 000 tytułów asortyment amerykańskiego serwisu. Co więcej, każdy z tytułów udostępniony zostanie w wersji do czytania off-, jak i on-line, bez konieczności ściągania pliku.

"Do tej pory naszym głównym kanałem dystrybucji było Nexto.pl i sieć Nextranet. Zdecydowaliśmy się na rozpowszechnianie polskiej e-prasy na Zinio.com, gdyż wielu Polaków mieszkających za granicą, nie tylko w USA, korzysta z tej platformy. Jako osoby będące częścią zagranicznych społeczności, mają większą szansę na dotarcie do polskich gazet i czasopism właśnie poprzez Zinio" - mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital.

Zdanie to podziela również Rich Maggiotto, CEO Zinio Systems - "Zauważamy rosnący popyt na publikacje obcojęzyczne, trudne do nabycia przez osoby mieszkające za granicą." - mówi Rich Maggiotto - "Po dołączeniu tytułów, dostępnych do tej pory na platformie Nexto, w asortymencie Zinio.com znajduje się już prasa wydawana w 16 językach, z 23 krajów - a liczby te będą stale się zwiększać."

NetPress Digital wspólnie z Zinio Systems planuje również przygotowanie w ciągu najbliższych miesięcy całego zbioru e-książek znajdujących się w asortymencie Nexto w formie plików Zinio (obecnie dostępne są w formacie PDF). Już wkrótce udostępniona zostanie również polskojęzyczna wersja platformy Zinio.com.