Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Polska: Firefox się umacnia, IE słabnie

Dynamicznie wzrasta liczba internautów korzystających z przeglądarki Firefox. Jak wskazuje firma badawcza Gemius, 7% użytkowników w naszym kraju używa tego narzędzia. Ubywa za to użytkowników IE.

W przeciągu ostatniego roku o prawie 10 punktów procentowych zmniejszył się odsetek polskich użytkowników (identyfikowanych na podstawie cookies) korzystających z przeglądarki Microsoftu. Jak podaje Ranking.pl, na początku 2004 roku udział IE w rynku stanowił 95%, w tej chwili już tylko 86%.

Rośnie za to popularność Firefoksa. Na początku bieżącego roku korzystało z tej przeglądarki już prawie 7% internautów odwiedzających polskie witryny.

Udział pozostałych przeglądarek w rynku jest wciąż niewielki. 4,7% polskich internautów korzysta z Opery 7.x, a jedynie 0,3% z Netscape'a.

Badanie przeprowadza co tygodniowo firma Gemius. Dane za miniony tydzień zmierzone były na próbie ponad 8,3 mln internautów (liczonych na podstawie cookies).