Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Polska: 7,5 mln internautów

Z najnowszego badania Net Track wynika, że w maju było w Polsce ponad 7,5 mln użytkowników sieci powyżej 15 roku życia. Oznacza to wzrost o ponad 300 tys. osób w porównaniu z wynikami kwietniowymi. Prawie 38% badanych korzysta z internetu codziennie, ponad połowa łączy się z siecią w domu. W zestawieniu 10 najczęściej odwiedzanych witryn nowością są serwisy operatorów mobilnych.

Dwa miesiące temu jedna czwarta Polaków powyżej 15 roku życia korzystała z internetu. Statystyki są coraz bardziej pocieszające. Tym bardziej, że aktywnymi internautami są również ludzie młodsi (poniżej 15 lat), więc można by zaryzykować stwierdzenie, że liczba użytkowników sieci w Polsce waha się między 10-11 mln osób. Oznacza to, że wskaźnik penetracji internetu w naszym kraju wynosi ok. 28%. (Szacunki podajemy za danymi z eMarketera)

Polska: 7,5 mln internautów

Liczba internautów w Polsce (Net Track)

Dla porównania we Francji było w maju ponad 14 mln użytkowników, we Włoszech - 15 mln, w Wielkiej Brytanii - 21 mln. Nasi zachodni sąsiedzi przodowali wśród wszystkich krajów europejskich w liczbie użytkowników sieci. Dwa miesiące temu w Niemczech prawie 27 mln osób korzystało z internetu (dane podajemy za wynikami badania Nielsen//NetRatings).

W Polsce w maju mieliśmy 7,5 mln internautów powyżej 15 roku życia. To o ponad 300 tys. osób więcej w porównaniu z wynikami za kwiecień br. Od stycznia przybył nam prawie 1 mln użytkowników.

Polska: 7,5 mln internautów

Miejsce korzystania z internetu (Net Track)

Polacy najczęściej korzystają z internetu w domu - aż 52% badanych wskazywało dom jako miejsce dostępu do sieci. O niecały 1% wzrosła liczba osób korzystających z internetu w pracy (prawie jedna czwarta badanych). Ponad 25% ankietowanych zaznaczyło, że łączy się z siecią w szkole bądź na uczelni. Prawie 38% badanych korzysta z sieci codziennie.
Polska: 7,5 mln internautów

Częstotliwość korzystania z internetu (Net Track)

W rankingu internetowych marek pierwsze trzy pozycje przypadły największym portalom. Pierwsze miejsce zajął już tradycyjnie Onet, drugie - WP, trzecie - Interia. Kolejną pozycję w rankingu zajęło Google. W majowym zestawieniu Top 10 pojawiły się dwie nowe witryny - operatorów sieci komórkowych. Na

Polska: 7,5 mln internautów

Najczęściej odwiedzane miejsca (Net Track)

siódmym miejscu znalazła się Idea.pl, na dziewiątym Era.pl. W ten sposób Gazeta.pl straciła szóstą pozycję (spadek na siódmą), a O2.pl uplasowało się dopiero na dziesiątej. Z pierwszej dziesiątki wypadła witryna Komputer Świata i Newsweeka.

Badanie Net Track prowadzone jest przez firmę SMG KRC Millward Brown Company. Dane obejmują falę marzec-maj. Badanie przeprowadzone zostało na próbie 2,239 tys. osób.

Kwietniowe wyniki badania Net Track:

http://www.internetstandard.pl/news/67385.html

Internauci na świecie w maju:

http://www.internetstandard.pl/news/68059.html

Jak polscy internauci spędzą wakacje?

http://www.internetstandard.pl/news/68312.html