Polska: 7,5 mln internautów

Z najnowszego badania Net Track wynika, że w maju było w Polsce ponad 7,5 mln użytkowników sieci powyżej 15 roku życia. Oznacza to wzrost o ponad 300 tys. osób w porównaniu z wynikami kwietniowymi. Prawie 38% badanych korzysta z internetu codziennie, ponad połowa łączy się z siecią w domu. W zestawieniu 10 najczęściej odwiedzanych witryn nowością są serwisy operatorów mobilnych.

Dwa miesiące temu jedna czwarta Polaków powyżej 15 roku życia korzystała z internetu. Statystyki są coraz bardziej pocieszające. Tym bardziej, że aktywnymi internautami są również ludzie młodsi (poniżej 15 lat), więc można by zaryzykować stwierdzenie, że liczba użytkowników sieci w Polsce waha się między 10-11 mln osób. Oznacza to, że wskaźnik penetracji internetu w naszym kraju wynosi ok. 28%. (Szacunki podajemy za danymi z eMarketera)

Liczba internautów w Polsce (Net Track)

Liczba internautów w Polsce (Net Track)

Dla porównania we Francji było w maju ponad 14 mln użytkowników, we Włoszech - 15 mln, w Wielkiej Brytanii - 21 mln. Nasi zachodni sąsiedzi przodowali wśród wszystkich krajów europejskich w liczbie użytkowników sieci. Dwa miesiące temu w Niemczech prawie 27 mln osób korzystało z internetu (dane podajemy za wynikami badania Nielsen//NetRatings).

W Polsce w maju mieliśmy 7,5 mln internautów powyżej 15 roku życia. To o ponad 300 tys. osób więcej w porównaniu z wynikami za kwiecień br. Od stycznia przybył nam prawie 1 mln użytkowników.

Miejsce korzystania z internetu (Net Track)

Miejsce korzystania z internetu (Net Track)

Polacy najczęściej korzystają z internetu w domu - aż 52% badanych wskazywało dom jako miejsce dostępu do sieci. O niecały 1% wzrosła liczba osób korzystających z internetu w pracy (prawie jedna czwarta badanych). Ponad 25% ankietowanych zaznaczyło, że łączy się z siecią w szkole bądź na uczelni. Prawie 38% badanych korzysta z sieci codziennie.

Częstotliwość korzystania z internetu (Net Track)

Częstotliwość korzystania z internetu (Net Track)

W rankingu internetowych marek pierwsze trzy pozycje przypadły największym portalom. Pierwsze miejsce zajął już tradycyjnie Onet, drugie - WP, trzecie - Interia. Kolejną pozycję w rankingu zajęło Google. W majowym zestawieniu Top 10 pojawiły się dwie nowe witryny - operatorów sieci komórkowych. Na

Najczęściej odwiedzane miejsca (Net Track)

Najczęściej odwiedzane miejsca (Net Track)

siódmym miejscu znalazła się Idea.pl, na dziewiątym Era.pl. W ten sposób Gazeta.pl straciła szóstą pozycję (spadek na siódmą), a O2.pl uplasowało się dopiero na dziesiątej. Z pierwszej dziesiątki wypadła witryna Komputer Świata i Newsweeka.

Badanie Net Track prowadzone jest przez firmę SMG KRC Millward Brown Company. Dane obejmują falę marzec-maj. Badanie przeprowadzone zostało na próbie 2,239 tys. osób.

Kwietniowe wyniki badania Net Track:

http://www.internetstandard.pl/news/67385.html

Internauci na świecie w maju:

http://www.internetstandard.pl/news/68059.html

Jak polscy internauci spędzą wakacje?

http://www.internetstandard.pl/news/68312.html