Polscy ludzie Google

Gdy 21 września informowaliśmy o odejściu Artura Waliszewskiego z zarządu Onet.pl SA, mało kto zwrócił uwagę na jego komentarz, że chce się sprawdzić w nowych wyzwaniach. Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie on zostanie szefem Google na Europę Środkowo-Wschodnią. Oddział Google zasili też Adam Kwaśniewski. Spekulacje mają zostać przecięte już w czwartek, kiedy media otrzymają oficjalny komunikat od polskiego oddziału spółki.

Artur Waliszewski, były członek zarządu i dyrektor portalu Onet.pl SA pracował w Onet.pl od samego początku jego istnienia, czyli od 1996 roku. Od czterech lat zasiadał w zarządzie, będąc odpowiedzialnym za serwisy i usługi portalu dla użytkowników końcowych.

Artur Waliszewski odchodząc z Onetu powiedział -Moja decyzja jest podyktowana pragnieniem sprawdzenia się w nowych wyzwaniach, jakie chciałbym podjąć. Chyba wiadomo już, co miał na myśli. Nieoficjalnie mówi się, że będzie kierował działaniami Google nie tylko w Polsce, ale i sąsiednich krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Czechach i na Węgrzech.

O tym, że Adam Kwaśniewski, dotychczas dyrektor zarzadzający sieci Ad.net zostanie pracownikiem Google Polska, nieoficjalnie wiadomo było już na początku grudnia. Krzysztof Golonka, prezes CR Media, tak skomentował dla nas jego decyzję - Odejście Adama to niewątpliwie powód do smutku, bo nikt chyba nie lubi rozstawać się z utalentowanymi pracownikami, a za takiego go uważam. Z drugiej zaś strony cieszy mnie, że praca w Adnecie pozwoliła mu zdobyć doświadczenie i wiedzę, którą doceniła tak poważana firma jak Google. Mam nadzieję, że ta decyzja pozwoli mu na dalszy rozwój kariery zawodowej i pozostaje mi tylko szczerze życzyć mu powodzenia.

Zarówno Waliszewski jak i Kwaśniewski odmawiają komentarza. Polityka korporacyjna spółki uniemożliwia im wypowiadania się dla mediów do czasu wydania oficjalnego komunikatu prasowego.

Oficjalne otwarcie biura Google ma nastąpić do końca stycznia 2006 roku. Przypomnijmy, że programy AdSense oraz AdWords są już dostępne w Polsce od 2004 roku.

Więcej:

Wyszukiwarki czyli powierzchnia reklamowa przyszłości