Polsat zaprosił Interię do "Baru"

Krakowski portal będzie obsługiwał nowy reality show Polsatu – „Bar”. Interia.pl stworzy i będzie obsługiwać od strony technicznej serwis poświęcony programowi.

Serwis ma być udostępniany w wersji odpłatnej oraz otwartej dla wszystkich. Ma być on źródłem informacji o wydarzeniach i bohaterach programu. Ponadto internauci będą mogli uczestniczyć w czatach z uczestnikami programu oraz wpływać na przebieg programu głosując przez Internet. W wersji kodowanej użytkownicy otrzymają m.in. dostęp do podglądu wydarzeń z zainstalowanych w studio kamer internetowych i innych materiałów. „Na razie za wcześnie jeszcze na podanie dokładnych informacji na temat jaka część serwisu i za ile będzie udostępniana odpłatnie. Liczymy na dość spore zainteresowanie odbiorców uczestnictwem w transmisjach na żywo. Obsługą techniczną zajmiemy się we własnym zakresie” – powiedział Mariusz Kuziak, rzecznik Interii.

„Bar” pojawi się w Polsacie w marcu. Jest to program na licencji szwedzkiego producenta Strix Television AB. Jak napisano w materiałach prasowych, charakteryzuje się on większą otwartością niż znane dotychczas produkcje tego typu. M.in. uczestnicy będą mieli możność opuszczać „Bar”, a publiczność będzie mogła odwiedzić ich w studio.

Wiadomość o współpracy Polsatu i Interii świadczy o poważniejszym niż dotychczas potraktowaniu medium internetowego przez telewizję Zygmunta Solorza. W przypadku konkurencyjnej wobec programu TVN „Big Brother” produkcji „Dwa Światy” Polsat ograniczał się do reklamowania na witrynie www dekodera, umożliwiającego oglądanie programu na platformie cyfrowej.