Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Połowiczny sukces Napstera

W nocy z piątku na sobotę federalny sąd okręgowy w San Francisco uchylił nakaz, na mocy którego firma Napster miała zaprzestać swojej - uznanej za nielegalną – działalności. Amerykański Napster prowadził witryny do darmowego ściągania utworów w formacie MP3.

Decyzja sądu okręgowego ucieszyła ponad 20 milionów użytkowników Napstera. Ponad 60 tysięcy z nich podpisało się pod elektronicznym listem, w którym informują, że przestaną kupować płyty kompaktowe, jeżeli Amerykańskie Stowarzyszenie Producentów Płyt (RIAA) nie wycofa oskarżenia przeciwko Napsterowi. Przez najbliższe dwa tygodnie sąd apelacyjny będzie analizował argumenty obu stron, a internauci -melomani będą mogli nadal bezpłatnie kopiować pliki MP3.

Analitycy podkreślają, że Napster jest poważna spółką, z odpowiedzialnym zarządem, który może być dla fonograficznych gigantów partnerem do rozmów. Joseph Anderson, prawnik zajmujacy się sprawami związanym z przemysłem rozrywkowym w firmie Rosen & Anderson, twierdzi, że duże firmy fonograficzne muszą zacząć rozmowy z Napsterem, gdyż jego program jest na prawdę dobry, a firmy potrzebują nowych środków dystrybucji. Na negocjacje i współpracę z Napsterem liczy także Cary Sherman, radca prawny RIAA