Połowa użytkowników eBay.pl zamierza kupić na serwisie prezenty świąteczne

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników eBay.pl, 47.6 proc. respondentów chce kupić prezenty dla najbliższych właśnie na eBay.pl, a ponad 70 proc. z nich nie planuje w tym roku ograniczyć wydatków na prezenty.

Magia Świąt Bożego Narodzenia skłania Polaków do większej rozrzutności niż na co dzień. Z ankiety przeprowadzonej przez serwis aukcyjny eBay.pl wynika, że 1/3 z jego użytkowników wyda od 250 do 500 zł na świąteczne prezenty dla najbliższych, a ponad 20% ankietowanych ma zamiar nabyć upominki za kwotę przewyższającą 500 zł. Tylko nieliczni deklarują, że nie ulegną w tym roku gorączce zakupów.

Prawie połowa ankietowanych decyduje się na zakupienie prezentów na eBay.pl, ponieważ uważa taką formę zakupów za przyjemniejszą. Nie podano jaka część z tych osób zdecyduje się na zakupy np. na Allegro.pl czy Swistak.pl. Ponadto, główną słabością badania jest to, że nie zostało ono zlecone zewnętrznej firmie badawczej, tylko wykonane samodzielnie przez eBay.

"Plany zakupowe Polaków pokazują, że nie odczuliśmy specjalnie kryzysu i nastrój przed świętami jest dobry." - mówi Karol Świtała, rzecznik prasowy eBay.pl. "Nie wykluczam jednak, że optymistyczne wyniki mogą dotyczyć zakupów przez internet, część osób będzie szukać w ten sposób oszczędności, kosztem tradycyjnych sklepów. Kilka miesięcy temu zauważyliśmy podobne tendencje w zachodnich oddziałach portalu." - kończy Świtała.

Jak dotychczas trend ten chyba nie do końca zauważalny jest w północnoamerykańskim oddziale firmy, czyli serwisie eBay.com. Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, internauci coraz rzadziej odwiedzają serwis aukcyjny eBay.com.

Połowa użytkowników eBay.pl zamierza kupić na serwisie prezenty świąteczne
Z okazji świąt na eBay.pl pojawiła się też strona z propozycjami prezentów, Prezenty.ebay.pl. Podarunki (czyli aukcje internautów) zostały poukładane tematycznie - "Dla niego", "Dla niej", "Designerskie aukcje", "Odrobina luksusu" itp. Podobny pomysł wprowadziła na święta także porównywarka cen Ceneo.pl, a sklep internetowy Militaria.pl uruchomił stronę MeskiePrezenty.pl, która ma pełnić rolę przewodnika zakupowego dla kobiet.

Metodologia badania eBay.pl:

W ankiecie wzięło udział 380 osób. Ankieta została rozesłana drogą mailową do użytkowników serwisu w dniu 6 listopada. Przebadani to osoby dorosłe, najwięcej ankietowanych mieściło się w przedziałach 25-34, 35-44 lat.