Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Politycy strzeżcie się internetu

Nie wierzysz politykom? Sprawdź czy mówią prawdę. Niebawem internet przyjdzie ci z pomocą. Zdaniem Erica Schmidta, CEO Google, najwyżej za kilka lat internetowy "wieszcz prawdy" powie, czy dany polityk składa obietnice bez pokrycia i obiecuje gruszki na wierzbie.

Politycy nie rozumieją jeszcze potęgi, jaką niesie internet i jak duży będzie miał wpływ na wynik w wyborach. Żartobliwie nazwany przez dyrektora Google "wieszcz prawdy" zajmowałby się analizą historycznych danych - zapowiedziami polityków oraz działaniami podjętymi w kierunku ich realizacji. Zdaniem Ericha Schmidta taki serwis pojawi się w sieci najpóźniej za pięć lat.

Politycy strzeżcie się internetu

Eric Schmidt

- Moje przesłanie do polityków - wyobraźcie sobie, że każdy z potencjalnych wyborców sprawdza czy wasze wypowiedzi były prawdziwe czy fałszywe - powiedział Schmidt w rozmowie z dziennikarzem Financial Times. Tak jak telewizja, tak i internet wymusi zmianę sposobu uprawiania polityki.

- Wielu polityków nie rozumie zbyt dobrze fenomenu internetu - mówił Schmidt dla Financial Times. - Po części wynika to z ich wieku, zwykle o Sieci uczą się od swoich dzieci czy pracowników.

Eric Schmidt w tym tygodniu odwiedza Wielką Brytanię. Spotkał się m.in. z premierem Tony Blairem oraz przedstawicielami opozycyjnej Partii Konserwatywnej.

Internet daje zwykłym ludziom większy wpływ na działania polityki, biznesu, mediów, pisze dyrektor Google w artykule dla dziennika Sun. "Internet zdemokratyzował dostęp ludzi do wiedzy. Sprawił, że jesteśmy znacznie silniejsi jako jednostki."

Źródło: Reuters