Politechnika Gdańska uruchomiła telewizję internetową

Gdańska uczelnia posiada własną internetową telewizję – ATvPG. Jej celem ma być popularyzacja nauki oraz samej Politechniki. Operatorem telewizji jest Katedra Systemów Multimedialnych na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (ETI).

Internetowa telewizja uruchomiona została 22 stycznia br. Wtedy można było obejrzeć na żywo uroczystą inaugurację. Obecnie dostępnych jest kilkanaście audycji pogrupowanych w kategoriach: „Wykłady”, „O Politechnice”, „Transmisje” oraz „Inne audycje”. Co ciekawe, w zasobach ATvPG znajdują się również filmy archiwalne z lat 60-70-tych, m.in. inauguracja roku akademickiego w 1969 r.

Telewizja przygotowała audycje również dla osób zainteresowanych podjęciem studiów na uczelni. Uczniowie znajdą tam np. „Kurs przygotowawczy z fizyki”, który pomoże w opanowaniu materiału do egzaminów wstępnych z tego przedmiotu.

Jak czytamy na stronie internetowej projektu, dwie sale Politechniki zostały przekształcone w studia telewizyjne. Jedno z nich stanowi studio, w którym przygotowywane są audycje, a drugie to pomieszczenie montażowe.

Do oglądania filmów niezbędny jest odtwarzacz Windows Media Player.

Więcej informacji:

http://www.multimed.org/ATV/