Policjanci brali kasę od MPAA?

Wydział Spraw Wewnętrznych nowojorskiej policji prowadzi postępowanie, mające wyjaśnić, czy dwaj funkcjonariusze byli nielegalnie wynagradzani przez stowarzyszenie Motion Picture Association of America za aresztowanie osób dystrybuujących nielegalnie płyty DVD - informuje The New York Post.

Dwaj podejrzani funkcjonariusze - w wieku 32 i 36 lat - w ciągu minionych miesięcy wielokrotnie aresztowali piratów, produkujących i sprzedających nielegalne filmy na płytach DVD. Problem polega na tym, iż istnieje podejrzenie, że w wielu przypadkach aresztowań dokonywano na podstawie informacji przekazywanych przez przedstawicieli MPAA, zaś później policjanci byli dodatkowo wynagradzani przez stowarzyszenie. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, iż, wedle doniesień The New York Post, wielu pracowników MPAA to dawni policjanci.

"Nie ma nic niewłaściwego w tym, że policja dostawała 'cynk' od MPAA. Jednak przynajmniej w czterech przypadkach funkcjonariusze dostali po kilkaset USD nagrody od MPAA" - tłumaczy anonimowy informator gazety.

Przedstawiciele MPAA zdecydowanie zaprzeczają tym informacjom - "Oczywiście, ściśle współpracujemy z policją, ale nigdy nie wynagradzamy funkcjonariuszy za dokonywania aresztowań" - tłumaczy przedstawiciel stowarzyszenia.