Policja złapała oszusta z Allegro

Od początku sierpnia br. policja poszukiwała mężczyzny, który podszywając się pod pracownika Allegro, wyłudził od użytkowników kody dostępu do kont internetowych, za pośrednictwem których dokonał wyłudzenia od kilkudziesięciu osób. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Informację podajemy za Gazetą.pl. 21-letni oszust pochodził z Lubonia k. Poznania. Wielu użytkownikom z całej Polski powysyłał e-maile z prośbą o podanie kodów dostępu do ich kont internetowych, pisząc, że jest pracownikiem Allegro, a dane są potrzebne do naprawienia błędów w serwerze.

Na ten list odpowiedziało kilkanaście osób. Oszust przejął te konta, zmieniając hasła i numery kont bankowych. Używał ich, podszywając się pod prawowitych posiadaczy i oferował akcesoria i telefony komórkowe po atrakcyjnej cenie. W ten sposób wyłudził pieniądze od co najmniej kilkudziesięciu osób.

Policja zaczęła poszukiwać Tomasza W. na początku sierpnia. Ustalono adres IP komputera, którego używał. Oszust został złapany na gorącym uczynku, w momencie, kiedy zalogowany do serwisu, próbował zrealizować kolejne transakcje internetowe. Aresztowano go na 3 miesiące.

Tomaszowi W. postawiono zarzut oszustwa, za który grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.