Policja zabezpiecza podrobione kontrolery gier

Policja zabezpieczyła w firmach handlowych na terenie Kazimierzy Wielkiej 267 sztuk podrobionych kontrolerów gier. Urządzenia sprzedawane były za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej przeprowadzili akcję, której efektem było zabezpieczenie w pomieszczeniach firm handlowych na terenie Kazimierzy Wielkiej 267 sztuk podrobionych kontrolerów gier. Posiadały one prawdopodobnie podrobione znaki towarowe znanej firmy (niestety nie podano której) i oferowane były do sprzedaży za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Nielegalnym procederem (trwał on od roku) zajmowało się dwóch mieszkańców Kazimierzy Wielkiej w wieku 27 i 29 lat, którzy pozyskiwali towar ze wschodu.

Według policji, jest to jedna z większych spraw tego typu na terenie naszego kraju. Na stronie KGP czytamy:

"Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej oferowanie do sprzedaży przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności."