Poland.com w Polsacie?

Według nieoficjalnych informacji, Polsat jest zainteresowany kupnem portalu Poland.com. Jak na razie nie potwierdzili tego zarówno przedstawiciele telewizji jak i Elektrimu, który posiada 75% udziałów w portalu.

Rzeczniczka holdingu, Ewa Bojar odmówiła, jak się wyraziła, komentowania spekulacji. Wiadomo, że Elektrim stara się pozbyć swoich spółek internetowych, których finansowania nie chce Vivendi Universal. W ostatnim czasie Elektrim zlikwidował już dwie spółki internetowe, prowadzi też negocjacje na temat sprzedaży kolejnych. Wiadomo też, że zamierzał szybko zlikwidować lub sprzedać portal Poland.com, swoją największą inwestycję internetową.

Drugi ważny udziałowiec portalu, fundusz MCI, który po transakcji z Elektrimem posiada 25% akcji Poland.com nadal widzi szanse swojego uczestnictwa w przedsięwzięciu. W rozmowie z Computerworld, prezes funduszu Tomasz Czechowicz stwierdził, że szansą dla portalu byłoby przekształcenie go w witrynę anglojęzyczną, dostarczającą publiczności internetowej na zewnątrz informacji o Polsce. Za takim rozwiązaniem, zdaniem prezesa MCI, przemawiałby fakt wysokiej oglądalności portalu wśród gości zza granicy. Tomasz Czechowicz potwierdzał też fakt prowadzenia przez Elektrim negocjacji z dużym graczem, prawdopodobnie z branży medialnej lub telekomunikacyjnej.

Polsat już wcześniej "podejrzewany" był o chęć inwestowania w portale horyzontalne. Poprzednio, według nieoficjalnych źródeł, Polsat był zainteresowany Ahojem i Hogą. Piotr Dziubiński, koordynator ds. Internetu w Polsacie powiedział wówczas IS, że rozmowy telewizji z portalem Ahoj "nie doszły do etapu wertowania ksiąg". TMS Poland miał podobno nie wyrazić wówczas zgody na audyt portalu. Piotr Dziubiński nie wykluczał podczas ówczesnej rozmowy z IS zainwestowania przez Polsat w któryś z portali w przyszłości.