Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Polak czwarty w konkursie Google

W piątek Google ogłosiło zwycięzców konkursu programistycznego Code Jam. Na czwartym miejscu znalazł się Tomasz Czajka, doktorant amerykańskiej uczelni Purdue University.

W dorocznym konkursie uczestniczyło 7,5 tys. osób. Najlepszym w rozwiązywaniu programistycznych łamigłówek okazał się Sergio Sancho z University of Buenos Aires, za co otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys.USD. Drugi był Po-Ru Loh student matematyki z Caltech, trzeci Reid Barton, matematyk z MIT. Na czwartym miejscu znalazł się - tak jak i w ubiegłym roku - Tomasz Czajka, obecnie doktorant informatyki z Purdue University w USA. Za zajęcie czwartego miejsca otrzyma 3 tys. USD.

Tomasz Czajka wygrywał już kilkakrotnie w różnych międzynarodowych konkursach programistycznych, dotąd jako student studiów jednoczesnych (matematyki i informatyki) na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Pozostałych 50 finalistów również otrzyma nagrody pieniężne. Pula wszystkich nagród wyniosła w tym roku 50 tys. USD. Organizowanie Code Jam pozwala Google wyławiać talenty programistyczne. Konkurs często umożliwia także rozwiązanie - choćby częściowe - problemów na które natrafił dział rozwoju systemów wyszukiwawczych Google.

Wiecej o konkursie:

http://www.google.com/codejam/