Polacy znów nominowani do Webby Awards

Poznaliśmy już listę nominacji do nagrody Webby Awards, organizowanego przez International Academy of Digital Arts & Sciences konkursu na najlepsze strony internetowe. W tym roku konkurs obchodzi jubileusz - zostanie bowiem przeprowadzony po raz 10.

Nagrody Webby Awards zyskały sobie przydomek "Oskarów Internetu" (New York Times) i "jedynej liczącej się nagrody dla twórców stron WWW" (Los Angeles Times). W tym roku przyznane zostaną wyróżnienia w 69 kategoriach (to 6 więcej niż w roku ubiegłym).

W tym roku nominacje do organizatorów konkursu wpłynęło ponad 5,5 tysiąca zgłoszeń z całego świata. Po raz kolejny wśród nominowanych stron znalazł się polski serwis - w kategorii Telekomunikacja nominowana została stronahttp://www.nokia.com.pl/trendynokia7600 zaprojektowana przez interaktywną agencję (w minionej edycji konkursu w kategorii Finanse nominowana była strona Powszechnego Domu Kredytowego -http://www.pdk.pl przygotowana przez agencję Max Weber).

Internauci mogą oddawać swoje głosy na wybrane witryny od adresemhttp://www.peoplesvoice.webbyawards.com. Pełna lista nominowanych serwisów dostępna jest tutaj.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 9 maja br.

Więcej informacji: Webby Awards