Polacy zapatrzeni w internet

Polscy entuzjaści internetu nie mogli tego przewidzieć w swoich najśmielszych snach. Dla osób, które zakosztowały internetu nie ma lepszego źródła informacji niż sieć. Dla 75% respondentów czerwcowego badania, internet jest podstawowym źródłem informacji! Dla prawie 63% badanych internet jest też podstawowym narzędziem komunikacji. Wad zaś prawie nie ma.

Na pytanie "Czy internet jest dla Pana(i) podstawowym źródłem informacji?" aż 36% polskich internautów odpowiedziało, że zdecydowanie tak, a kolejne 39%, że raczej tak. Prawie wszyscy badani - bo aż 93,2% - orzekli też, że dzięki internetowi łatwiej zdobywają potrzebne informacje.

To nie koniec dobrych wiadomości dla internetowych wydawców. Na pytanie "Z którego środka przekazu byłoby Pan(i) najtrudniej zrezygnować?" najwięcej, bo aż 32% osób wskazało właśnie internet. Z telewizją byłoby się ciężko pożegnać 29% respondentów, z radiem 15%, prasą 10%.

37% osób uważa, że w internetowej sieci trudno odnaleźć ważną czy potrzebną informację. Zgodzili się ze stwierdzeniem, że "Internet jest uciążliwy ze względu na dużą ilość niechcianych informacji". Jednocześnie nie zgadza się z nią prawie 60% respondentów, być może bardziej doświadczonych internautów.

Aż 67% badanych osób zgodziło się ze stwierdzeniem, że osoba, która nie potrafi korzystać z internetu, pozbawiona jest podstawowej w obecnych czasach umiejętności. Przypomnijmy w tym miejscu, że z dobrodziejstw internetu korzysta w Polsce niecałe 10 milionów osób. Pozostali nie posiedli jeszcze tej podstawowej umiejętności...

Badanie przeprowadziła firma Gemius w czerwcu br. Część raportu "Sposoby korzystania z internetu przez polskich internautów" została przedstawiona na wczorajszej konferencji "@rewolucja biznesu".